Galeria zmysłów w Willi Sixta

Aktualne

Przez trzy wieczory, do środy, 1 września, w ogrodzie Willi Sixta koncerty, spacery wśród róż i drzew, nocne zwiedzanie wystaw i animacje świetlne.

Galeria zmysłów w Willi Sixta to propozycja w programie Dni Bielska-Białej dla bielszczan, by w plenerowej scenerii otaczającego Willę Sixta ogrodu, nasycili swoje zmysły wieloma wrażeniami. Galeria zaprasza na spacer wśród pomnikowych drzew, po ogrodzie różanym, zaprasza do delektowania się zapachem kwiatów i ziół. Podczas nocnego zwiedzania willi będzie można poznać ciekawe fakty z historii oraz życia jej dawnych mieszkańców. Koncerty na świeżym powietrzu każdego wieczoru prezentować będą inny rodzaj muzyki, czasem zachęcając do tańca, innym razem do kontemplacji i zadumy. Zagrają młodzi bielscy jazzmani z formacji Kosmonauci, znani z perfekcyjnych aranżacji słynnych standardów i własnych, Gooral da koncert solo na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze: Gooral – downtempo solo live act,  z koncertem pt. „Nieznane perły muzyki polskiej – Jan Sztwiertnia” wystąpi Bielskie Towarzystwo Muzyczne.
Ostatnim akordem Galerii Zmysłów w Willi Sixta będą animacje świetlne ożywiające nocą zabytkowy budynek i wyczarowujące bajkową scenografię ogrodu.

Program koncertów plenerowych (wstęp wolny):
poniedziałek, 30 sierpnia, godz. 20.00
Kosmonauci. Czytaj więcej >>

wtorek, 31 sierpnia, godz. 20.00
Gooral – downtempo solo live act. Czytaj więcej >>

środa, 1 września o godz. 20.00
Bielskie Towarzystwo Muzyczne. Nieznane perły muzyki polskiej – Jan Sztwiertnia. Czytaj więcej >>

Dni Bielska-Białej, wydarzenia w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta, 27 sierpnia – 4 września 2021, czytaj więcej >>

___________________

W mediach o Willi Sixta:
Agnieszka Pollak-Olszowska, Zabytkowa willa dla osób potrzebujących. Zgodnie z testamentem właściciela, 18.09.2021, bielsko.biala.pl  >>


logotyp obchodów 70 lecia połączenia Bielska i Białej

Mecenas Kultury

Galeria Bielska BWA jest beneficjentem projektu pn. „Rewitalizacja Willi Teodora Sixta w Bielsku-Białej" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 / Oś priorytetowa X