Ogród Willi Sixta: Gooral – downtempo solo live act

Aktualne

Muzyk wykona downtempowy live act na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze.

Koncert odbędzie się w ogrodzie willi we wtorek, 31 sierpnia, podczas trzydniowego wydarzenia w programie Dni Bielska-Białej: Galerii zmysłów w Willi Sixta.
Gooral od 15 lat łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. W marcu 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Gooral’a „Ethno Elektro 2”. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. krążek „Wolno”, który sygnalizuje nową muzyczną przestrzeń artysty – organiczne downtempo oriental.
Występy Gooral’a również nabrały nowej formy. Obecnie artysta występuje głównie solo, prezentując downtempowy live act na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze.
W ogrodzie Willi Sixta artysta zagra downtempowy solo live act, spleciony głównie z najnowszych, niewydanych utworów.
Muzyk zagrał dotąd ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach m.in. Pol’and’Rock, Open’er, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostrava czy Audioriver.
Bielszczanin ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych i jeden DVD z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku.
Jego muzyczne wyrazy można usłyszeć w kilku projektach m.in w Psio Crew, którego jest współzałożycielem, czy Górny – odsłonie technopodobnej.
Gooral w swoim dorobku ma nagrodę Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków czy udźwiękowienie filmu Franka Hurleya „South” z 1919 roku. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i Górale”, a jego muzyką promował się m.in. Open’er Festival na swoje 10-lecie.
Niedawno utwór „Krywaniu” z najnowszej płyty „Ethno Elektro 2” ukazał się na składance niemieckiej wytwórni Bar 25 Music, a pod koniec października „End of Beautiful Day” pojawił się w składance amerykańskiej wytwórni Pipe & Pochet.
Obecnie Gooral pracuje nad kolejną downtempową płytą, projektem z Paprodziadem (wokalistą zespołu Łąki Łan) oraz szykuje kolejne zagraniczne wydawnictwa po części z czołówką polskiego downtempo. 

Gooral – downtempo solo live act
Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24 (ogród)
wtorek, 31 sierpnia 2021, godz. 20.00 (wstęp wolny)


Wróć do tekstu „Galeria zmysłów w Willi Sixta” >> 

Relacja filmowa z koncertu

Dni Bielska-Białej 2021 – 70-lecie połączenia miast

logotyp obchodów 70 lecia połączenia Bielska i Białej

Mecenas Kultury

Galeria Bielska BWA jest beneficjentem projektu pn. „Rewitalizacja Willi Teodora Sixta w Bielsku-Białej" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 / Oś priorytetowa X