O prawie rodzinnym i kobiecej perspektywie

Aktualne

Uczestnicy międzynarodowej konferencji prawniczej poznają także wielokulturowość Bielska-Białej, obejrzą wystawę malarstwa Bielska Jesień, wspomogą też Ukrainę.

„Międzynarodowe prawo rodzinne – odpowiedź na problemy i wyzwania związane z migracją & Kobieca perspektywa w wykonywaniu zawodów prawniczych” – to tematy konferencji prawniczej, która odbędzie się z Bielsku-Białej w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2023 roku. Dyskutować będą prawnicy z Wiednia, Londynu, Manchesteru, Leeds, Katowic, Opola, Częstochowy i Bielska-Białej. Konferencja ma charakter naukowo-edukacyjno-kulturalny; przy okazji promuje także Bielsko-Białą. Poza spotkaniami merytorycznymi, wykładami i warsztatami tematycznymi z udziałem m.in. młodzieży z bielskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, uczestnicy konferencji zaplanowali także spotkania związane z Bielsko-Białą, tradycjami wielokulturowości miasta i związkami Europą.
Podczas spotkania inauguracyjnego w Willi Sixta 30 listopada br. dwie prelekcje pt. „Międzynarodowy charakter miasta – współcześnie i historycznie” wygłoszą Julia Ogińska, edukatorka z Galerii Bielskiej BWA oraz dr Jacek Proszyk, historyk i znawca dziejów miasta. Zaplanowano także sprzedaż dzieł sztuki, eksponowanych w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc Ukrainie. Prawnicy zwiedzą wystawy w Willi Sixta oraz wystawę finałową 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023 w Galerii Bielskiej BWA – oprowadzanie po wystawie odbędzie się w języku polskim i angielskim; gości oprowadzi kuratorka Ada Piekarska (piątek, 1 grudnia, godz. 10.00).
Organizatorami przedsięwzięcia są Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsku-Białej.
Wydarzenie odbywa się przy udziale Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Leeds Trinity University, Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, Galerii Bielskiej BWA, Slater Heelis Solicitors Manchester, The 36 Group/Family – Grays Inn, Stowarzyszenia Passio Creatio w Bielsku-Białej oraz Punktu Informacyjnego Komisji Europejskiej.

Czytaj więcej o wystawie fotografii Julii Ogińskiej „Czas utracony” w Galerii Bielskiej BWA, Kubokawiarni Aquarium (marzec 2023). Dochód ze sprzedaży fotografii artystka w całości przeznacza na pomoc Ukrainie >>

Spis prac bielskich artystów przeznaczonych na aukcję prac, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla Ukrainy. Czytaj o wcześniejszej aukcji na stronie galerii: AUKCJA DLA UKRAINY 2 z marca 2023 roku >>