Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na język migowy

Aktualne

Tylko do niedzieli trwa retrospektywna wystawa prac Andrzeja Szewczyka. W piątek, 28 bm., otwarte oprowadzanie z tłumaczeniem na język migowy.

„Artysta jest argumentem” – pod takim tytułem od 9 września br. prezentowana jest retrospektywna wystawa twórczości Andrzeja Szewczyka (1950–2001), wybitnego artysty wywodzącego się ze Śląska Cieszyńskiego. Wystawę można oglądać do niedzieli, 30 października br.
Bogaty program wydarzeń towarzyszących wystawie oraz oprowadzań dla różnych grup widzów wzbogacony zostanie oprowadzaniem kuratorskim tłumaczonym na język migowy.
W najbliższy piątek, 28 października 2022 roku o godz. 12.00 kurator Krzysztof Morcinek oprowadzi widzów po ekspozycji. Na otwarte oprowadzanie galeria zaprasza w tym dniu osoby niesłyszące i słabo słyszące, dla których kuratorska narracja będzie specjalnie tłumaczona na język migowy – tłumaczyć będzie Edyta Lala-Koczy.

Krzysztof Morcinek, kurator wystawy:
Andrzej Szewczyk to jedna z najciekawszych osobowości artystycznych powojennej sztuki polskiej: legendarny artysta, malarz, obdarzony niezwykłą wyobraźnią poetycką. Należał do artystów, który uprawiali sztukę czystą, niekomentującą doraźnej rzeczywistości, a wynikającą z egzystencji, z pytań stawianych wobec samego istnienia. Wielką rolę odgrywało w sztuce Szewczyka pismo, pisanie obrazów bliskie tradycji „ikonopisania” i medytacji: prace na papierze, stronice, zwoje, manuskrypty, książki, obrazy-tablice, obrazy-obiekty. Nie widział istotnej różnicy między malowaniem, rysowaniem czy pisaniem.


Andrzej Szewczyk – Artysta jest argumentem
Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na język migowy
piątek, 28 października 2022, od godz. 12.00
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała
udział bezpłatny (obowiązują zapisy)
Oprowadza kurator wystawy Krzysztof Morcinek
Na język migowy tłumaczy Edyta Lala-Koczy

Uwaga! Osoby i grupy, które chciałyby wziąć udział w oprowadzaniu z tłumaczeniem na język migowy, prosimy o zapisy na adres galerii info@galeriabielska.pl  lub m.gasior@galeriabielska.pl

Istnieje możliwość umówienia dokładnej godziny, zależnie od potrzeby danej grupy, między 12.00 a 17.00. Oprowadzanie potrwa ok. 1–1,5 godziny

Czytaj więcej o wystawie „Artysta jest argumentem” na stronie galerii >>