W Willi Sixta spektakl: Romeo i Julia. Co nas kusi?

Aktualne

Sztuka o uczuciach nastolatków w czasach pandemicznych w wykonaniu młodzieży z Bielskiej Szkoły Aktorskiej w scenerii Willi Sixta i nie tylko.

Sztukę pt. „Romeo i Julia. Co nas kusi?” napisał dramaturg Artur Pałyga, który po swojemu opowiada szekspirowską historię młodych kochanków, wzbogacając ją o rozmowy, rozterki i niepokoje wkraczających w dojrzałość młodych ludzi, żyjących w międzypandemicznym czasie.
To sztuka o miłości, o tym czym jest i czym może się stać dla dzisiejszych nastolatków, kiedy stary świat przestaje być, a nowy jeszcze się nie zaczął. O tym co kusi, za czym się tęskni, o tym co prawdziwe, a co tylko pozorne i jak to rozpoznać.
Publiczność podąża za bohaterami sztuki od prologu, który następuje w Galerii Bielskiej BWA, przez ulicę Adama Mickiewicza, aż do jaśniejącej po rewitalizacji Willi Sixta (ul. Adama Mickiewicza 24) – z jej piwnicami, balkonem, salą rautową i ogrodem ze starymi lipami, klonami, dębem i pomnikowym miłorzębem.
Spektakl wyreżyserowała Agnieszka Szulakowska.
Grają uczniowie Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej oraz aktorka teatru Polskiego Jadwiga Grygierczyk. W rolach Romea i Julii: Dawid Jurczak i Katarzyna Żbel. Autorem scenografii jest Anna Motyka- Kupczak, kostiumy stworzył Victor de Baumont, muzykę Maksymilian Bednarczyk i Dawid Trojanowicz.

Romeo i Julia. Co nas kusi?
Spektakl Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej
tekst Artur Pałyga, reż. Agnieszka Szulakowska
czwartek, 2 września 2021, godz. 20.00
Willa Sixta ul. Adama Mickiewicza 24

Więcej o wydarzeniach artystycznych w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta w programie Dni Bielska-Białej >>

logotyp obchodów 70 lecia połączenia Bielska i Białej

Mecenas Kultury

Galeria Bielska BWA jest beneficjentem projektu pn. „Rewitalizacja Willi Teodora Sixta w Bielsku-Białej" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 / Oś priorytetowa X