Warsztaty dla rodzin. Prowadzą artystki, uczestniczki 5. BFSW 2022

Aktualne

Warsztaty artystyczne dla rodziców, dziadków, dzieci i młodzieży poprowadzą Lucyna Wylon, Katarzyna Żaczek i Małgorzata Kokoryn. Ich prace można podziwiać na wystawach festiwalowych.

Warsztaty rodzinne będą odbywały się w trzy kolejne soboty sierpnia br., w godz. od 11.00 do 13.00. Poprowadzą je artystki uczestniczące w wystawach 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022.

sobota, 6 sierpnia 2022, 11.00–13.00
Lucyna Wylon – PRZESZYTE – tekstylne miniatury.
Warsztaty tkackie.

sobota, 13 sierpnia 2022, 11.00–13.00
Katarzyna Żaczek – MONOTYPIA żelowa.
Warsztaty graficzne.
 
sobota, 20 sierpnia 2022, 11.00–13.00
Małgorzata Kokoryn – GLINOSTWORY – fantastyczne zwierzęta.
Warsztaty ceramiczne.


Lucyna Wylon – PRZESZYTE. Tekstylne miniatury (6 sierpnia)

Lucyna Wylon: Podczas warsztatów wykonamy miniatury tkackie przy użyciu różnych materiałów – głównie z recyklingu, i mieszanych technik: aplikacji, haftu, fastrygi, szycia maszynowego i ręcznego. Tekstylne obrazy skomponowane przez uczestników będą tkaninowym odpowiednikiem papierowych kolaży. Wykorzystując naturalne właściwości materiałów: ich kolor, fakturę, grubość, połysk, mat, transparentność, nakładając je na siebie i dodając linie przeszycia, skomponujemy niezależne obrazy lub elementy mogące posłużyć do aplikacji na odzieży, torbach czy poduszkach.

Zajęcia rodzinne dla rodziców lub dziadków z dziećmi; osoby dorosłe będą pomagać najmłodszym projektantom w wykonaniu ich projektów. Zapraszamy osoby kreatywne, lubiące eksperymenty i niebojące się igły i nitki.

Lucyna Wylon, fot. z archiwum artystkiLucyna Wylon – projektantka, artystka, kuratorka. Na wystawie 5. BFSW 2022 prezentuje tkaninę pt. „ACONATONATO” (2022, technika mieszana, materiały z recyclingu – fragmenty haftowanej pościeli, haft, aplikacja, watowanie, 70 x 67 cm)

 

 

 

Katarzyna Żaczek – MONOTYPIA żelowa. Warsztaty graficzne (13 sierpnia)

Katarzyna Żaczek: W trakcie dwugodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzą się, jakie są różnice pomiędzy drukiem płaskim, wklęsłym oraz wypukłym w grafice warsztatowej. Stworzą własne prace w technice monotypii – prostej technice graficznej, która po wykonaniu projektu pozwala na wykonanie jednej odbitki, z tą różnicą, iż na naszych zajęciach wykorzystamy inną metodę. Będzie to rodzaj monotypii żelatynowej – kuchenne skojarzenia są jak najbardziej na miejscu – umożliwiającej tworzenie ciekawych estetycznie prac, bez względu na umiejętności w zakresie rysunku, a także wieku.

Katarzyna Żaczek – bielska plastyczka i edukatorka, od lat związana z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej – popularną Kubiszówką.
Laureatka drugiej Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 za pracę z 2019 roku pt. „Sen dzieci pracujących w kopalni złota w Mali” (linoryt barwny, 70 x 100 cm)


 

 

Małgorzata Kokoryn – GLINOSTWORY – fantastyczne zwierzęta. Warsztaty ceramiczne (20 sierpnia)

Podczas warsztatów uczestnicy będą lepić z masy ceramicznej fantastyczne zwierzęta, które na koniec będą mogli ozdobić reliefowymi wzorami i pomalować angobą. Wypalone prace będą gotowe do odbioru w Galerii Bielskiej BWA w połowie września.

Małgorzata Kokoryn: Kawałki „błota” zamienimy w proste figury geometryczne, a z nich powoli wyłonią się kształty zwierzaków, będą one formowane przez naszą wyobraźnię, której nie będziemy stawiać granic, aż do momentu powstania niezwykłych glinostworów – zwierzaków, jedynych w swoim rodzaju.
Dla osób, które jeszcze nie miały okazji pracować z gliną, będzie to okazja do zapoznania się z podstawami tworzenia ceramiki. A dla wszystkich, możliwość poznania tajników mojej pracy twórczej i od razu zastosowania części z nich w praktyce.
Będzie to twórcza zabawa, pełna nieustannego podejmowania decyzji, mająca doprowadzić do powstania fantastycznych i długowiecznych bajkowych przyjaciół.

Małgorzata Kokoryn – tworzy ceramikę użytkową i rzeźby ceramiczne o motywach zwierzęcych. Na wystawie prezentuje rzeźbę pt. „Torbac” (2020, ceramika, 25 x 23 x 13 cm).


 

 

 

____________________________________________

Uczestnikom warsztatów rodzinnych Galeria Bielska BWA zapewnia materiały i narzędzia. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą wykonane przez siebie prace. Liczba osób uczestniczących w zajęciach ograniczona – maksymalnie do 16 osób.
Koszt: 20 zł za osobę dorosłą z dzieckiem lub 15 zł – samodzielny uczestnik (nastoletni lub dorosły).
Zapisy są równoznaczne z uiszczeniem opłaty w kasie recepcji, bądź przelewem na konto galerii po wcześniejszym uzgodnieniu.
Kontakt: info@galeriabielska.pl

Czytaj więcej o 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 >>