Warsztaty storytellingu z Arturem Pałygą

Aktualne

Czy można stworzyć interesującą, intrygującą opowieść złożoną z kilku słów? Warsztaty tworzenia opowieści poprowadzi dramaturg Artur Pałyga.

Dlaczego niektóre historie wzbudzają nasze zainteresowanie, a inne traktujemy z obojętnością? Czym jest struktura dramaturgiczna i czy zawsze warto się jej trzymać?
Dwudniowe warsztaty tworzenia opowieści poprowadzi Artur Pałyga – dramaturg, autor kilkudziesięciu sztuk wystawianych w Polsce i na świecie.
Wydarzenie towarzyszy wystawie Mikołaja Sobczaka „Niebieskie zboże” – prezentowanej obecnie w Galerii Bielskiej BWA wystawie, która jest ciekawym przykładem wielowątkowej artystycznej narracji o złożoności historii i sposobach opowiadania o fragmentach historii, często przemilczanych.
Wystawie towarzyszy przewodnik autorstwa Ady Piekarskiej, kuratorki wystawy.

Artur Pałyga – dramaturg, autor kilkudziesięciu sztuk teatralnych wystawianych w Polsce i na świecie. W 2006 roku zadebiutował na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej sztuką pt. „Testament Teodora Sixta”, inspirowaną sylwetką Teodora Sixta, zmarłego w 1897 roku bielskiego przedsiębiorcy i filantropa, który ofiarował swą okazałą willę miastu. Artur Pałyga ze swoją działalnością w dziedzinie dramatu często powraca do miejsca inspiracji, tj. Willi Sixta, która po gruntownej modernizacji stała się miejscem prezentacji sztuki współczesnej i realizacji w dziedzinie kultury.

Warsztaty storytellingu z Arturem Pałygą
Galeria Bielska BWA
środa i czwartek, 8 i 9 czerwca 2022, w godz. 18.00–20.00
Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku powyżej 16 lat. Ilość uczestników ograniczona.
Koszt: 50 zł/os. (za dwa dni)
Zapisy: a.piekarska@galeriabielska.pl
Czytaj więcej o wystawie Mikołaja Sobczaka „Niebieskie zboże” >>