Wieczór z fotografią i kryształowymi wibracjami

Aktualne

Wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Zolich zwieńczy koncert dźwięków i wibracji wydobywanych przez Almę Fortunę z kryształowych mis i innych instrumentów etnicznych.

Wydarzeniem piątkowego wieczoru 28 maja br. w Galerii Bielskiej BWA – w Klubokawiarni Aquarium, będzie otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Zolich pt. „Korekta. Społeczność przyszłości”, a także wieńczący wernisaż koncert, podczas którego Alma Fortuna wydobywać będzie zachwycające dźwięki i wibracje z kryształowych instrumentów.
Fotografie bielskiej artystki, doktorantki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zawarte w projekcie badawczym „Korekta. Społeczność przyszłości”, dokumentują życie społeczności alternatywnych poszukujących i tworzących współczesne utopie.
W trakcie wernisażu Katarzyna Zolich opowie o realizacji projektu i przedstawi swoje prace, m.in. cykl fotografii i kolaży, książkę fotograficzną i wideo.
Autorska prezentacja przybierze postać projekcji.
 
Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert – relaksująca podróż przy unikatowych dźwiękach i zachwycających wibracjach. Na kryształowych misach, kryształowej harfie, bębnie szamańskim, misach himalajskich, dzwonkach koshi oraz innych etnicznych instrumentach zagra Alma Fortuna – twórczyni znana z zamiłowania do życia w zgodzie z naturą, nawiązująca do przekazów ludowych i tradycji naturalnego uzdrawiania, praktykująca terapię dźwiękiem, ruchem i sztuką; instruktorka terapii ekspresyjnych i technik relaksacji.
Alma (z hiszp. dusza, z łac. karmiąca, żyzna) jest – jak mówi o sobie – „miłującą harmonię i naturę Dziką Duszą, wędrującą przez Życie w zgodzie z samą sobą, zasłuchaną w Głos swej Duszy – Intuicji, bicie Serca, ufającą jego Prowadzeniu”.
Dźwięki kryształowych instrumentów, delikatne wibracje potrafią wprowadzić słuchaczy w stan lekkości i błogości.

Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium
piątek, 28 maja 2021, godz. 18.00

Otwarcie wystawy Katarzyny Zolich „Korekta. Społeczność przyszłości”;
koncert Almy Fortuny

Czytaj więcej o wystawie Katarzyny Zolich „Korekta. Społeczność przyszłości” >>