Połączenie – video mapping architektury

Aktualne

Wzbogacona muzyką animacja świetlna jest artystyczną ilustracją kontekstu połączenia miast Bielska i Białej, ich kultur i tradycji.

Video mapping architektury – dzieło Tomasza Palucha i Kamila Krygiera – wyświetlany będzie jako zwieńczenie piątkowego wieczoru wernisażowego w Galerii Bielskiej BWA, połączonego z obchodami 70-lecia połączenia miast Bielska i Białej. Projekcja zaplanowana jest na ścianie kamienicy przy ul. Adama Mickiewicza 17, od strony placu pomiędzy Galerią Bielską BWA a Teatrem Lalek Banialuka.
Spektakularny pokaz specjalnie zaprojektowanej animacji, która w sposób iluzyjny zmienia wizerunek stabilnych budowli i wprowadza w nie ruch oraz nową narrację, uświetnia jubileusz 70-lecia połączenia miast.
Video mapping zostanie wyświetlony nocą na kamienicy przy ul. Adama Mickiewicza 17 w Bielsku-Białej, tuż po koncercie Pawła Szamburskiego z autorskimi interpretacjami muzyki żydowskiej z użyciem klarnetów, elektroniki i głosu pt. „Vild Lid”.
Wydarzenie z realizacją video mappingu o tytule „Połączenie” w sposób artystyczny będzie interpretować tytułowe przesłanie odwołujące się do kontekstu połączenia miasta, kultur, tradycji i różnych, czasami skrajnie odmiennych, idei. Kilkuminutowa animacja, zaprojektowana przez Tomasza Palucha, zostanie zilustrowana dodatkowo muzyką, specjalnie skomponowaną przez Kamila Krygiera. Projekcja będzie wznawiana trzykrotnie w kilkuminutowych odstępach, do godz. 23.45.

Tomasz Paluch – zafascynowany jest nowymi technologiami oraz projektowaniem. Jest absolwentem Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się animacją komputerową, projektowaniem aplikacji oraz identyfikacji wizualnej, organizacją wydarzeń, scenografią multimedialną. Współzałożyciel i współorganizator festiwalu video mappingu Mapp Fest w Tychach. Współautor, wraz z BWA w Tarnowie, projektu edukacyjnego oraz główny prowadzący warsztaty mappingu „Obraz Dźwięk Animacja”.
Kamil Krygier – urodzony w Gdańsku, zamieszkały w Krakowie. Ukończył studium realizacji dźwięku. Pracuje jako realizator dźwięku w wydawnictwie audiobooków. Od dziecka muzyk hobbysta, student Muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

piątek, 3 września 2021
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
Program wieczoru
godz. 17.00 – WERNISAŻE WYSTAW:
Michał Kliś „Wyrwane z niepamięci” >>
Teresa Sztwiertnia „Utajone” >>

godz. 17.00, Klubokawiarnia Aquarium
Wernisaż wystawy fotografii Janusza Tylmana „Notatki z Pekinu” >>

plac między Galerią Bielską BWA a Teatrem Lalek Banialuka

MIASTO, KTÓREGO NIE MA
godz. 22.00 – „Vild Lid” – koncert Pawła Szamburskiego >>

godz. 23.30 – Tomasz Paluch, Kamil Krygier „Połączenie”, video mapping architektury z okazji jubileuszu 70-lecia połączenia Bielska i Białej.
Projekcja będzie wznawiana trzykrotnie w kilkuminutowych odstępach, do godz. 23.45.

Więcej o wydarzeniach artystycznych w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta w programie Dni Bielska-Białej >>

Relacja filmowa z video mappingu

Dni Bielska-Białej 2021 – 70-lecie połączenia miast

logotyp obchodów 70 lecia połączenia Bielska i Białej

Mecenas Kultury