Dla Ukrainy. Wystawa przedaukcyjna

W Willi Sixta wystawianych jest ponad 40 prac ofiarowanych przez bielskich artystów na aukcję charytatywną dla Ukrainy. Malarstwo, grafika, fotografia, ceramika – aukcja 28 sierpnia br.

Na wystawie przedaukcyjnej, prezentowanej w podziemiach Willi Sixta można obejrzeć 35 prac przekazanych przez 27 artystów uczestniczących w tegorocznym 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022.
Wśród twórców wspierających swoimi dziełami aukcję dla Ukrainy są m.in. znany malarz Krzysztof Kokoryn („Piatnica”); czy stosująca technikę mieszaną na płótnie Karina Czernek („Cielesny VII” z cyklu „Cielesne”) oraz Tomasz Jędrzejko, który do licytacji przeznaczył sitodruk pt. „Pejzaż metafizyczny” i druk cyfrowy „Waga, 3M” z cyklu „Sacrum”. Michał Kliś darował grafikę cyfrową pt. „Ukraina”, która – zanim trafi na aukcję – będzie prezentowana na wystawie festiwalowej w Galerii Bielskiej BWA, a Witold Jacyków – laureat tegorocznego 5. BFSW (Nagroda Prezesa Fundacji Centrum Fotografii) dwie fotografie cyfrowe („Prywatny Barok”, „Pejzaż renesansowy”).
Wśród prac dominuje malarstwo: oleje i akryle na płótnie, ale nie brak grafik i rysunku oraz fotografii; jest też podświetlana forma ceramiczna Jolanty Hermy-Pasińskiej czy też praca Lucyny Wylon w technice mieszanej z wykorzystaniem tkaniny („Ćwiczenia z naprawiania strat”).

Aukcja odbędzie się w Galerii Bielskiej BWA w niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku, podczas finisażu 5. BFSW 2022.

Organizatorzy wystawy przedaukcyjnej i aukcji Dla Ukrainy – Galeria Bielska BWA i Fundacja Galerii Bielskiej – całkowity dochód przekażą organizacjom prowadzącym działania pomocowe dla Ukrainy.

Willa Sixta, Bielsko-Biała, ul. Adama Mickiewicza 24, podziemie
Dla Ukrainy. Wystawa przedaukcyjna
24 czerwca – 28 sierpnia 2022
Uwaga! Wystawa przedaukcyjna jest otwarta – można jeszcze darować swoje dzieło na aukcję.

Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
Aukcja charytatywna dla Ukrainy
niedziela, 28 sierpnia 2022:
godz. 16.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie
Oprowadza Agata Smalcerz, kuratorka 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022
godz. 17.00 – aukcja prac
O szczegółach dotyczących organizacji i przebiegu aukcji poinformujemy wkrótce.


Czytaj więcej o aukcji, zobacz listę prac przeznaczonych do licytacji oraz reprodukcje na stronie galerii w zakładce Wydarzenia >>

Laureaci 5. BFSW 2022, nagrodzone prace  >>
Czytaj więcej o 5. BFSW 2022  >>