AUKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ UKRAINY

Aktualne

Podczas finisażu 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 odbędzie się aukcja prac przekazanych przez bielskich artystów na rzecz pomocy Ukrainie.

Artyści uczestniczący w 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 ofiarowali prace, które będą licytowane podczas finisażu wystawy – 28 sierpnia 2022. Całkowity dochód zostanie przekazany organizacjom prowadzącym działania pomocowe w Ukrainie.

Aukcja na rzecz Ukrainy będzie nie tylko okazją do wsparcia naszych sąsiadów. To również szansa na zakup unikatowych dzieł sztuki w atrakcyjnych cenach – już od 200 zł. Aukcja ma ponadto wydźwięk lokalny, bo prace zostały przekazane przez artystów z Bielska-Białej i okolic.

Aukcję poprowadzi Janusz Legoń.

Wydarzenie poprzedzi oprowadzanie kuratorskie Agaty Smalcerz po wystawie festiwalowej w Galerii Bielskiej BWA.

Prace przeznaczone na licytację można obejrzeć na wystawie przedaukcyjnej, czynnej od 24 czerwca do 28 sierpnia w podziemiach Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24. Lista prac i reprodukcje prezentowane są na stronie galerii.

Czytaj więcej o 5. BFSW  >>

Zobacz program wernisażu wystawy >>

____________________________________

Finisaż 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022

Niedziela, 28 sierpnia 2022
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała

godz. 16.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022
Oprowadza Agata Smalcerz, kuratorka, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

godz. 17.00 – aukcja dla Ukrainy
Prowadzi Janusz Legoń.


Uwaga!
Zakupu wylicytowanej pracy będzie można dokonać wyłącznie w formie bezgotówkowej. Kupujący będą mieli dostęp do terminala płatniczego.

Możliwe jest także licytowanie zdalne: należy wypełnić formularz kontaktowy (do pobrania poniżej) i złożyć propozycję z limitem oraz wpłacić wadium 500 złotych na poczet zakupów. Wadium zostanie potrącone z kwoty należności za wylicytowane prace. Gdyby wszystkie wybrane prace osiągnęły w licytacji cenę przekraczająca limit, wadium zostanie zwrócone w całości.
Kwotę wadium należy wpłacić na konto Fundacji Galerii Bielskiej: 97 1050 1070 1000 0023 5513 5571 / ING Bank Śląski.

Osoby zainteresowane licytacją zdalną prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go wraz z potwierdzeniem wpłaty wadium na adres: fundacjagb@gmail.comAukcja jest organizowana przez Galerię Bielską BWA i Fundację Galerii Bielskiej.

Do pobrania: formularz dla licytujących zdalnie

W mediach o aukcji