AUKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ UKRAINY

Aktualne

Podczas finisażu 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 odbędzie się aukcja prac przekazanych przez bielskich artystów na rzecz pomocy Ukrainie.

Aktualnie trwa Aukcja dla Ukrainy 2, przeprowadzana online >>

_____________________________

 

Artyści uczestniczący w 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 ofiarowali prace, które będą licytowane podczas finisażu wystawy – 28 sierpnia 2022. Całkowity dochód zostanie przekazany organizacjom prowadzącym działania pomocowe w Ukrainie.

Aukcja na rzecz Ukrainy będzie nie tylko okazją do wsparcia naszych sąsiadów. To również szansa na zakup unikatowych dzieł sztuki w atrakcyjnych cenach – już od 200 zł. Aukcja ma ponadto wydźwięk lokalny, bo prace zostały przekazane przez artystów z Bielska-Białej i okolic.

Aukcję poprowadzi Janusz Legoń.

Wydarzenie poprzedzi oprowadzanie kuratorskie Agaty Smalcerz po wystawie festiwalowej w Galerii Bielskiej BWA.

Prace przeznaczone na licytację można obejrzeć na wystawie przedaukcyjnej, czynnej od 24 czerwca do 28 sierpnia w podziemiach Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24. Lista prac i reprodukcje prezentowane są na stronie galerii.

Czytaj więcej o 5. BFSW  >>

Zobacz program wernisażu wystawy >>

____________________________________

Finisaż 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022

Niedziela, 28 sierpnia 2022
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała

godz. 16.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022
Oprowadza Agata Smalcerz, kuratorka, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

godz. 17.00 – aukcja dla Ukrainy
Prowadzi Janusz Legoń.


Uwaga!
Zakupu wylicytowanej pracy będzie można dokonać wyłącznie w formie bezgotówkowej. Kupujący będą mieli dostęp do terminala płatniczego.

Możliwe jest także licytowanie zdalne: należy wypełnić formularz kontaktowy (do pobrania poniżej) i złożyć propozycję z limitem oraz wpłacić wadium 500 złotych na poczet zakupów. Wadium zostanie potrącone z kwoty należności za wylicytowane prace. Gdyby wszystkie wybrane prace osiągnęły w licytacji cenę przekraczająca limit, wadium zostanie zwrócone w całości.
Kwotę wadium należy wpłacić na konto Fundacji Galerii Bielskiej: 97 1050 1070 1000 0023 5513 5571 / ING Bank Śląski.

Osoby zainteresowane licytacją zdalną prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go wraz z potwierdzeniem wpłaty wadium na adres: fundacjagb@gmail.comAukcja jest organizowana przez Galerię Bielską BWA i Fundację Galerii Bielskiej.

W dniach 24.02–30.03.2023 organizowana jest druga tura aukcji, prowadzona online. Szczegóły >>

Do pobrania: formularz dla licytujących zdalnie

W mediach o aukcji