Aktualne

Zwiedzanie nie musi być nudne! Po wystawach oprowadzają kuratorzy i kuratorki, historyczki sztuki, edukatorki i edukatorzy z Galerii Bielskiej BWA.

Oprowadzania po wystawach są doskonałą okazją, aby lepiej poznać artystów i zrozumieć sztukę współczesną. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do wspólnego odkrywania bieżących wystaw. Oprowadzania to możliwość zadawania pytań i poszerzania wiedzy dla dorosłych widzów oraz okazja dobrej zabawy i edukacji dla najmłodszych. To również niejednokrotnie szansa na poznanie ciekawych osób: kuratorek, kuratorów, pisarek, pisarzy czy też filozofów, a także poznanie ich osobistego punktu widzenia.

Poniżej prezentujemy ramowy plan oprowadzań. Szczegóły publikujemy na bieżąco w zakładce Wydarzenia oraz pod tym artykułem.

Oprowadzania dla dzieci 

Pierwsza niedziela każdego miesiąca* o godz. 12:30.
Oprowadza Ala Gocka.
Wstęp w cenie biletu.
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11

Oprowadzania dla dzieci w Willi Sixta

Pierwsza sobota każdego miesiąca* o godz. 15:00.
Oprowadza Ala Gocka.
Wstęp wolny.
Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24

Zwiedzanie Willi Sixta dla Seniorów

Pierwszy piątek miesiąca* o godz. 12:30.
Oprowadza Ala Gocka.
Wstęp wolny.
Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24

Oprowadzania kuratorskie i autorskie

Oprowadzają artystki, artyści lub kuratorki i kuratorzy poszczególnych wystaw.
Szczegóły publikujemy na bieżąco.

Oprowadzania tematyczne

Oprowadzają osoby ze świata literatury, filozofii, historii, sztuki.
Szczegóły publikujemy na bieżąco.

Spacery szlakiem murali

Oprowadzanie wyjątkowe, bo w przestrzeni miejskiej.
Szczegóły publikujemy na bieżąco.
Więcej o muralach w Bielsku-Białej >>

Oprowadzanie grupowe

Istnieje możliwość umówienia się na oprowadzanie z przewodnikiem dla grup szkolnych i zorganizowanych, w cenie 20 zł za grupę + 2 zł od każdej osoby (z wyjątkiem Willi Sixta, gdzie wstęp jest bezpłatny). Szczegóły i zapisy: info@galeriabielska.pl.

_________________________________________________________

Aktualne oprowadzania zamieszczamy w zakładce Wydarzenia i poniżej. Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych: Facebooka i Instragrama.

Do zobaczenia!

_________________________________________________________

Edukatorki i edukatorzy Galerii Bielskiej BWA, oprowadzający po wystawach:

Ada Piekarska – kuratorka sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historii sztuki w Polskiej Akademii Nauk, aktywistka, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej. Kuratorka m.in. wystawy zbiorowej „Pole bitwy”, podejmującej temat konfliktu o prawo do interpretacji historii (Galeria Bielska BWA, 2020/2021) oraz wystawy indywidualnej Mikołaja Sobczaka „Niebieskie zboże” (Galeria Bielska BWA 2022).

Joanna Stryjewska – historyczka sztuki oraz przewodniczka po Krakowie. W Galerii Bielskiej BWA pracuje jako specjalistka ds. edukacji oraz koordynatorka ds. dostępności. Arteterapeutka, angażuje się w działania udostępniające sztukę osobom ze szczególnymi potrzebami.

Ala Gocka – historyczka sztuki, przewodniczka po muzeach Amsterdamu, edukatorka w Galerii Bielskiej BWA.

Michał Gąsior  – kulturoznawca, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – kierunek Sztuka i media – oraz Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego (Kulturoznawstwo). Z Galerią Bielską BWA związany od 2021 roku; zajmuje się edukacją, kontaktami zewnętrznymi i promocją.

______________________________

* Konkretne terminy w danym miesiącu mogą ulec zmianie z uwagi na przypadające święta lub sytuacje losowe. Prosimy o sprawdzanie bieżących terminów w zakładce Wydarzenia lub poniżej.