Aktualne

Zwiedzanie nie musi być nudne! Po wystawach oprowadzają kuratorzy i kuratorki, historyczki sztuki, edukatorki i edukatorzy z Galerii Bielskiej BWA.

Oprowadzania po wystawach są doskonałą okazją, aby lepiej poznać artystów i zrozumieć sztukę współczesną. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do wspólnego odkrywania bieżących wystaw. Oprowadzania to możliwość zadawania pytań i poszerzania wiedzy dla dorosłych widzów oraz okazja dobrej zabawy i edukacji dla najmłodszych. To również niejednokrotnie szansa na poznanie ciekawych osób: kuratorek, kuratorów, pisarek, pisarzy czy też filozofów, a także poznanie ich osobistego punktu widzenia.

Poniżej prezentujemy ramowy plan oprowadzań. Szczegóły publikujemy na bieżąco w zakładce Wydarzenia oraz pod tym artykułem.

Oprowadzania dla dzieci 

Wybrana niedziela każdego miesiąca o godz. 12.30.
Oprowadza Ala Gocka.
Wstęp w cenie biletu.
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11

Zwiedzanie Willi Sixta

Oprowadzanie w języku polskim i ukraińskim.
Wybrana sobota każdego miesiąca o godz. 16.00.
Oprowadzają Ala Gocka i Julia Ogińska.
Wstęp wolny.
Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24
Czytaj więcej >>

Oprowadzania kuratorskie i autorskie

Oprowadzają artystki, artyści lub kuratorki i kuratorzy poszczególnych wystaw.
Szczegóły publikujemy na bieżąco.

Oprowadzania tematyczne

Oprowadzają osoby ze świata literatury, filozofii, historii, sztuki.
Szczegóły publikujemy na bieżąco.

Spacery szlakiem murali

Oprowadzanie wyjątkowe, bo w przestrzeni miejskiej.
Szczegóły publikujemy na bieżąco.
Więcej o muralach w Bielsku-Białej >>

Oprowadzanie grupowe

Istnieje możliwość umówienia się na oprowadzanie z przewodnikiem dla grup szkolnych i zorganizowanych, w cenie 20 zł za grupę + 2 zł od każdej osoby (z wyjątkiem Willi Sixta, gdzie wstęp jest bezpłatny). Szczegóły i zapisy: edukacja@galeriabielska.pl

_________________________________________________________

Aktualne oprowadzania zamieszczamy w zakładce Wydarzenia i poniżej. Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych: Facebooka i Instragrama.

Do zobaczenia!

_________________________________________________________

Edukatorki i edukatorzy Galerii Bielskiej BWA, oprowadzający po wystawach:

Ada Piekarska – kuratorka sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historii sztuki w Polskiej Akademii Nauk, aktywistka, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej. Kuratorka m.in. wystawy zbiorowej „Pole bitwy”, podejmującej temat konfliktu o prawo do interpretacji historii (Galeria Bielska BWA, 2020/2021) oraz wystawy indywidualnej Mikołaja Sobczaka „Niebieskie zboże” (Galeria Bielska BWA 2022).
Kontakt: a.piekarska@galeriabielska.pl

Ala Gocka – historyczka sztuki, przewodniczka po muzeach Amsterdamu, edukatorka w Galerii Bielskiej BWA.
Kontakt: a.gocka@galeriabielska.pl

Michał Gąsior  – kulturoznawca, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – kierunek Sztuka i media – oraz Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego (Kulturoznawstwo). Z Galerią Bielską BWA związany od 2021 roku; zajmuje się edukacją, kontaktami zewnętrznymi i promocją.
Kontakt: m.gasior@galeriabielska.pl

Karolina Zięba – edukatorka Galerii Bielskiej BWA, absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, organizatorka wydarzeń w sferze kultury.
Kontakt: k.zieba@galeriabielska.pl

Julia Ogińska – edukatorka i przewodniczka Galerii Bielskiej BWA, absolwentka Żytomierskiego Kolegium Kultury i Sztuki im. Iwana Ogienki, ze specjalnością Sztuka filmowa i telewizyjna (2015) oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki na kierunku Sztuka Filmowa i Telewizyjna (2019).
Kontakt: j.oginska@galeriabielska.pl