Kto się boi sztuki krytycznej? O niebezpiecznych związkach sztuki z polityką. Ala Gocka i Paulina Darłak zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu pod hasłem O co chodzi? Rozmowy o sztuce współczesnej.
Dzieci posłuchają po ukraińsku bajkowego alfabetu o sztuce, a następnie wspólnie stworzą dzieło sztuki inspirowane pracami słynnych mistrzów z różnych dziedzin.
Finisażowe spotkanie i dyskusja z udziałem kuratorów wystawy „Don’t hate the player, hate the game”, ekspertek od rynku sztuki i tworzenia kolekcji.
Uwaga! Planowane na 3 stycznia br. oprowadzanie filozoficzne, nie odbędzie się. Przepraszamy. Zapraszamy w sobotę na finisażowe spotkanie i dyskusję.
Galeria zaprasza dzieci do słuchania opowieści o ukraińskich i polskich tradycjach świąt bożonarodzeniowych oraz warsztaty śpiewu kolęd obu narodów.
Twórcy i twórczynie plakatów typograficznych opowiedzą, jak z pojedynczych liter i znaków drukarskich można stworzyć intrygujące przestrzenie architektoniczne miast i obiektów.
Po wystawie Doroty Buczkowskiej „Przemiany materii” oprowadzi Jessica Kufa, poruszając m.in. kwestie relacji między człowiekiem a środowiskiem.
Po raz trzeci w Galerii Bielskiej BWA zaprezentują się wybitne performerki i performerzy z Czech, Izraela i Polski oraz studenci i studentki uczące się sztuki performans.
Artur Pałyga zaprasza na wspólne czytanie sztuki palestyńskiej autorstwa Tahera Najiba.
Dzieci posłuchają wesołych dobranocek austriackiego pisarza Erwina Mosera, zagrają też w grę „Och Buu – na tropie uczuć” autorstwa Alicji Jakimów i Katarzyny Zolich.
Otwarte serca, wolne słowa – wspólne czytanie polskiej, ukraińskiej i białoruskiej poezji.
Oprowadzanie dla rodzin z dziećmi po wystawie malarstwa, warsztaty tworzenia rzeźb. Oprowadzanki dla opiekunek i opiekunów z niemowlakami.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.