Plakaty typograficzne ukazują, jak z pojedynczych liter i znaków drukarskich można stworzyć intrygujące przestrzenie architektoniczne miast i obiektów.
Po raz trzeci w Galerii Bielskiej BWA zaprezentują się wybitne performerki i performerzy z Czech, Izraela i Polski oraz studenci i studentki uczące się sztuki performans.
Dzieci posłuchają wesołych dobranocek austriackiego pisarza Erwina Mosera, zagrają też w grę „Och Buu – na tropie uczuć” autorstwa Alicji Jakimów i Katarzyny Zolich.
Otwarte serca, wolne słowa – wspólne czytanie polskiej, ukraińskiej i białoruskiej poezji.
Oprowadzanie dla rodzin z dziećmi po wystawie malarstwa, warsztaty tworzenia rzeźb. Oprowadzanki dla opiekunek i opiekunów z niemowlakami.
Eкскурсія українською / Oprowadzania w języku ukraińskim po zabytkowej willi i aktualnych wystawach sztuki. Zapraszamy w piątek, 15 listopada br. o godz. 16.30.
Dariusz Fodczuk opowie o wystawie, genezie prac, ich związkach z historiami rodzinnymi i Bielskiem-Białą. Będzie o sporcie, rywalizacji, samodyscyplinie i strategii przetrwania.
Finał wystawy! Zapraszamy w piątek na spotkanie poświęcone katalogowi wystawy, w niedzielę na finisaż, after party i ambientowy koncert.
Dwie wystawy związane z Bielskiem-Białą: obiekty rzeźbiarskie Dariusza Fodczuka z odniesieniami do biografii artysty oraz malarstwo Edyty Hul, laureatki Grand Prix Bielskiej Jesieni 2023.
Daryna Deineko-Kazmiruk i Julia Ogińska będą czytały dzieciom po ukraińsku bajkę słynnej szwedzkiej pisarki Selmy Lagerlöf. Dzieci stworzą też wspólnie scenografię i animację.
W sobotę, 12 października, zapraszamy osoby z Ukrainy do wspólnego zwiedzania wystaw w Galerii Bielskiej BWA. Widzów oprowadza i opowiada o sztuce w języku ukraińskim Julia Ogińska, edukatorka galerii.
Artur Pałyga zaprasza do czytania tekstu sztuki Radosława B. Maciąga, nagrodzonej pod koniec września br. Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.