Zapraszamy opiekunów i ich dzieci do wspólnego zwiedzania wystaw prezentowanych w Willi Sixta – "Nowe nabytki w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA" i "Prawd()podobieństwo" Grupy Twožywo.
Oprowadzanie po wystawie Katarzyny Kozyry - Być kimś, kim się (nie) jest dla opiekunów małych dzieci.
Dyskusja w przestrzeni wystawy z udziałem kuratorki oraz zaproszonych gości – Antoniego Grzybowskiego i Piotra Wesołowskiego z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
Zapraszamy na rozmowę o dziełach prezentowanych na wystawie "Nowe nabytki w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA" i oprowadzanie kuratorskie w piątek, 7 lutego o godz. 17:00.
Kto się boi sztuki krytycznej? O niebezpiecznych związkach sztuki z polityką. Ala Gocka i Paulina Darłak zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu pod hasłem O co chodzi? Rozmowy o sztuce współczesnej.
Dzieci posłuchają po ukraińsku bajkowego alfabetu o sztuce, a następnie wspólnie stworzą dzieło sztuki inspirowane pracami słynnych mistrzów z różnych dziedzin.
Finisażowe spotkanie i dyskusja z udziałem kuratorów wystawy „Don’t hate the player, hate the game”, ekspertek od rynku sztuki i tworzenia kolekcji.
Uwaga! Planowane na 3 stycznia br. oprowadzanie filozoficzne, nie odbędzie się. Przepraszamy. Zapraszamy w sobotę na finisażowe spotkanie i dyskusję.
Galeria zaprasza dzieci do słuchania opowieści o ukraińskich i polskich tradycjach świąt bożonarodzeniowych oraz warsztaty śpiewu kolęd obu narodów.
Twórcy i twórczynie plakatów typograficznych opowiedzą, jak z pojedynczych liter i znaków drukarskich można stworzyć intrygujące przestrzenie architektoniczne miast i obiektów.
Po wystawie Doroty Buczkowskiej „Przemiany materii” oprowadzi Jessica Kufa, poruszając m.in. kwestie relacji między człowiekiem a środowiskiem.
Po raz trzeci w Galerii Bielskiej BWA zaprezentują się wybitne performerki i performerzy z Czech, Izraela i Polski oraz studenci i studentki uczące się sztuki performans.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Galeria Bielska BWA i lokalne szkoły łączą siły, by wspólnie rozwijać edukację kulturalną dzieci, pogłębiać wrażliwość estetyczną oraz kreatywność uczestników.