W sobotę, 12 października, zapraszamy osoby z Ukrainy do wspólnego zwiedzania wystaw w Galerii Bielskiej BWA. Widzów oprowadza i opowiada o sztuce w języku ukraińskim Julia Ogińska, edukatorka galerii.
Artur Pałyga zaprasza do czytania tekstu sztuki Radosława B. Maciąga, nagrodzonej pod koniec września br. Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną.
„Z pola pożądania” i inne wiersze laureatki Pulitzera za książkę poetycką „Postkolonialny wiersz miłosny” czytać będzie Paulina Darłak w scenerii obrazów Edyty Hul.
Oprowadzania po wystawach, panel z akademikami o roli sztuki w życiu seniorów, projekt „Muzeum Pamięci”, warsztaty artystyczne i opowieści o tajemnicach Willi Sixta. Wiele wydarzeń dla dojrzałych widzów. Zapraszamy.
W trakcie opowiadanych historii dzieci będą wykonywać najprostsze ćwiczenia, wcielać się np. w rolę zwierzęcych bohaterów – tak połączona będzie joga z bajkoterapią.
Paulina Darłak, kuratorka wystawy „Coś jest w wodzie”, zachęci widzów do uważnego, bliskiego wpatrywania się w morfujące formy liściastego dna, w zmysłowe warstwy obrazów Edyty Hul.
Agata Polak wprowadzi widzów w świat dźwięków. Podczas autorskiego oprowadzania po wystawie uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się czym jest akustemologia.
W niedzielę pożegnanie z wystawą sztuki, która przez cztery lata przyciągała do Willi Sixta setki bielszczan. Agata Smalcerz zaprasza na specjalne oprowadzanie kuratorskie oraz finisaż wystawy.
Tajemnica ukryta w starym kredensie – owianej oniryczną aurą wideoinstalacji „Dzieci dawno już śpią”. Zapraszamy na spotkanie z artystką w scenerii wystawy „Dla Johanne i Anny”.
Zakończenie wakacyjnego projektu, finisaż wystaw: Prawo do miasta i Zaufaj architektowi. Zrób sobie świątynię.
Po raz drugi galeria zaprasza dzieci z Ukrainy na spotkanie z literaturą czytaną w ich rodzimym języku. Tym razem będą to opowieści o odważnych dziewczynkach.
„Zakazany owoc. Ciało. Odbicie”. O subtelnych inscenizacjach, performansie, o fotografii „Brukselki” na wystawie „Dla Johanne i Anny” – rozmowa z przybyłym z Nowego Jorku pionierem polskiego performansu.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Gratka dla miłośników typografii i plakatu. Galeria Bielska BWA zaprasza do Willi Sixta na czwartą z kolei wystawę typograficzną. Wystawa dostępna od 5 listopada br.