Rozmowa Agaty Smalcerz z laureatką Bielskiej Jesieni 2015 o malarstwie bezkompromisowym, ekspresyjnym, wielobarwnym, pełnym skrajnych emocji: od „Ex 1” do „Pędzlarki”.
Kuratorskie i psychoanalityczne (po raz pierwszy) oprowadzania po wystawie Adama Kozickiego, Kaspra Lecnima i Irminy Rusickiej.
Zabawy i gry w scenerii wystawy „Pokój”. W soboty: 4, 11 i 18 maja wraz z Fundacją Zakątek Fantastyki zapraszamy do wspólnej rozgrywki Rzeczpospolita XS.
W piątek, 19 kwietnia 2024 roku młodzież złoży kwiaty pod tablicą na ścianie Galerii Bielskiej BWA, upamiętniającą stojącą w tym miejscu, zburzoną w czasie wojny synagogę.
„Tajemnica. Zasłona. Siła” – tak określa prace ukazane w sali nr 2 Willi Sixta kuratorka wystawy „Dla Johanne i Anny”. Wśród nich są „Kwiaty” Małgorzaty Markiewicz.
Drugie spotkanie z nowego cyklu edukacyjnego poświęconego sztuce współczesnej. Tym razem punktem wyjścia będzie twórczość Kazimierza Malewicza.
Czy Wojciech Fangor namalował kopię „Guerniki” na festiwal? Opowie o tym Jacek Świdziński, autor komiksu „Festiwal” o światowym spotkaniu młodzieży w Warszawie w 1955 roku.
W najbliższy piątek Artur Pałyga zaprasza do Willi Sixta na wspólne czytanie sztuki Maliny Prześlugi pt. „Kobieta i życie”. To dramat napisany „złością", ale też „Żalem, bezsilnością, niezgodą”.
Spotkanie ze sztuką współczesną z myślą o najmłodszej widowni.
Od Marcela Duchampa do sztuki aktualnej. Pierwsze spotkanie z nowego cyklu edukacyjnego Galerii Bielskiej BWA, poświęconego sztuce współczesnej.
Prelekcje wybitnych twórców i teoretyków, poświęcone muzyce i projektowaniu. Wydarzenie towarzyszy 26. Bielskiej Zadymce Jazzowej.
Spotkanie dla seniorów w scenerii wystaw sztuki uczniów i nauczycieli średnich szkół plastycznych.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.