W Willi Sixta panel poświęcony pożytkom, jakie seniorom i osobom z chorobami demencyjnymi przynosi kontakt ze sztuką. Dyskutować będą akademicy, osoby zajmujące się opieką społeczną oraz edukatorzy galerii.
O typograficznych wątkach w twórczości wybitnego czeskiego artysty Eduarda Ovčáčka opowie Krzysztof Morcinek.
Urbanistka opowie m.in. o kwestiach poruszanych w swojej książce: „Architektki: czy kobiety zaprojektują lepsze miasta?”.
O współczesnych wyzwaniach projektowych i budowaniu przestrzeni publicznych opowie światowej sławy architekt, Robert Konieczny.
Prelekcja Marka Rogowskiego, eksperta w dziedzinie muzealnictwa, który omówi standardy przechowywania dzieł sztuki.
O genezie i znaczeniu jednej z najważniejszych uczelni artystyczno-rzemieślniczych w Europie opowie Mateusz Bielesz.
O osiedlach i budynkach mieszkalnych od XIX wieku do dziś – opowiedzą podczas spotkania historyczka sztuki Dorota Jędruch i architekt Kacper Kępiński.
O miejscach i budynkach, których chcemy się pozbyć i dlaczego. Kolejne spotkanie z cyklu PRZESTRZENIE MIASTA.
W Międzynarodowym Dniu Tańca spotkanie poświęcone baletowi Święto Wiosny Igora Strawińskiego i jego wybranym odsłonom.
Konferencja w Galerii Bielskiej BWA to trzy dni spotkań, wykładów, dyskusji i spacerów, do których zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów w obszarze badań nad kulturą.
O grafikach w technice drzeworytu sztorcowego, z których słynęła cieszyńska artystka, a także jej australijskich inspiracjach, opowie Krzysztof Morcinek.
Wykład wygłosi Marek Tomalik, podróżnik, miłośnik i znawca Australii, dziennikarz i fotografik.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.