Kuratorka Lucyna Wylon opowie o artystach, projektantach i ich dziełach, o rodowodach prac i inspiracjach twórców, a także o swoich kuratorskich wyborach.
Spotkanie z Piotrem Bujakiem, uczestnikiem projektu „Celebration”, zrealizowanego w 100-lecie polsko-japońskiej dyplomacji. Prowadzi Ada Piekarska.
Poznać się, zintegrować, budować poczucie wartości, rozmawiać o drodze twórczej – to cele młodych pomysłodawców spotkania.
Galeria zaprasza osoby niewidome i niedowidzące do haptycznego zwiedzenia wystawy rzeźby Antoniego Rząsy.
Galeria w ogólnopolskiej akcji. Zapraszamy na inne zwiedzanie wystawy sztuki: wolne, osobiste, refleksyjne, dające satysfakcję.
Współczesne Piety i Mater Dolorosy – o wizerunku kobiety w malarstwie Beaty Ewy Białeckiej opowie w czwartek Agata Smalcerz, kurator wystawy.
O przekładzie poematu Słowackiego na wizualny język Vinylogos i swojej książce wieńczącej wystawę opowie Adam Jastrzębski.
Wernisaż wystawy „Koty”, spotkanie miłośników kotów z osobami zajmującymi się prawami i ochroną zwierząt. Dzieci stworzą kocie maski.
Oprowadzanie po wystawie „Kunszt IV. Kolekcja orońska” dla osób niewidomych i niedowidzących.
Spotkanie z Michaliną Bigaj i Darią Malicką, artystkami biorącymi udział w wystawie „Kunszt IV. Kolekcja orońska”
Prezentacja II etapu projektu tworzenia cyfrowej kolekcji
Przeżyj te święta bez śmieci! Jak? Dowiesz się na warsztatach, wykładach, wystawie i innych działaniach
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Ruszyły zapisy na piątą edycję programu studiów krytycznych nad sztuką współczesną. Uczestniczki i uczestnicy przyjrzą się najciekawszym zjawiskom w kulturze.