Korzenie – oprowadzanie kuratorskie

Aktualne

Kuratorka Lucyna Wylon opowie o artystach, projektantach i ich dziełach, o rodowodach prac i inspiracjach twórców, a także o swoich kuratorskich wyborach.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Korzenie” to ciekawa narracja o tym, jak artyści, projektanci i rękodzielnicy inspirują się w twórczości przeszłością, zarówno w wymiarze indywidualnym – historią swoich rodzin, dziadków i pradziadków, rodzinnych stron, miejsc znanych z dzieciństwa, jak i szerszym – związanym z miastem, regionem, tradycją znanego im rzemiosła czy przemysłu.
Dla pomysłodawczyni i kuratorki wystawy Lucyny Wylon, interesujące jest śledzenie różnych tropów i twórczych poszukiwań, a także rezultaty sięgania do źródeł, często zaskakujące, nieoczywiste. Kuratorka, świadoma własnych korzeni, wpływających na późniejsze wybory życiowe, zaprosiła do udziału w wystawie twórców, którzy odwołują się do przeszłości i tradycji, każdy na swój odmienny sposób.

 
Lucyna Wylon – artystka, projektantka, kuratorka wystaw, animatorka kultury.
Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, dyplom w Pracowni Projektowania Ubioru doc. Jana Finksteina oraz w Pracowni Malarstwa prof. Wiesława Garbolińskiego (1988). W latach 2003–2009 prowadziła w Bielsku-Białej Galerię Sztuki „Fraktal”, gdzie zrealizowała ponad 45 wystaw sztuki i dizajnu. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz twórczością w dziedzinie tkaniny artystycznej. Z Galerią Bielską BWA związana od 2010 roku. Mieszka w Bielsku-Białej.

 

 

Oprowadzanie kuratorskie:
wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 18.00
Wstęp wolny


Czytaj o wystawie „Korzenie” >>