Oprowadzanie po wystawie przez jurorów, panel dyskusyjny o malarstwie, konkursy, wykłady, warsztaty z artystami – laureatami konkursu.
Dla Sławomira Brzoski podróż jest niekończącym się aktem twórczym. Artysta wydał drugi tom książki, pisanej na podstawie dziennika podróży po Azji i Bliskim Wschodzie.
Po bardzo udanym pierwszym spotkaniu, w galerii ponownie pojawią się miłośnicy słowa: będą czytać wiersze, rozmawiać, dyskutować, wymieniać doświadczeniami.
Spotkanie z autorką. Kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Prezentacja książki fotograficznej „Niepamięć. Tożsamość ukryta”.
Różne inspiracje: kwiaty, natura, czerń i biel. Projektantki z Bielskiej Szkoły Przemysłowej pokażą swoje pomysły. Okazją jubileusz magazynu „redakcjaBB”.
Premiera bogato ilustrowanego katalogu wystawy oraz wykłady o czeskiej sztuce i dizajnie, spotkania z artystami, projektantami i kuratorką wystawy „Korzenie”.
Kuratorka Lucyna Wylon opowie o artystach, projektantach i ich dziełach, o rodowodach prac i inspiracjach twórców, a także o swoich kuratorskich wyborach.
Spotkanie z Piotrem Bujakiem, uczestnikiem projektu „Celebration”, zrealizowanego w 100-lecie polsko-japońskiej dyplomacji. Prowadzi Ada Piekarska.
Poznać się, zintegrować, budować poczucie wartości, rozmawiać o drodze twórczej – to cele młodych pomysłodawców spotkania.
Galeria zaprasza osoby niewidome i niedowidzące do haptycznego zwiedzenia wystawy rzeźby Antoniego Rząsy.
Galeria w ogólnopolskiej akcji. Zapraszamy na inne zwiedzanie wystawy sztuki: wolne, osobiste, refleksyjne, dające satysfakcję.
Współczesne Piety i Mater Dolorosy – o wizerunku kobiety w malarstwie Beaty Ewy Białeckiej opowie w czwartek Agata Smalcerz, kurator wystawy.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.