Oprowadzanie po wystawach może inspirować nauczycieli do dyskusji z uczniami o sztuce i jej związkach z najważniejszymi aspektami życia współczesnego.
Zwiedzanie z filozofem. Jarosław Hess, wraz z widzami, spojrzy na prezentowane dzieła z perspektywy filozoficznej.
Kolejne spotkanie miłośników słowa w scenerii wystawy sztuki współczesnej: recytacje, czytanie wierszy, rozmowy o poezji, dzielenie się doświadczeniami.
O malarstwie na karoseriach aut. Spotkanie z artystą oraz twórcami wydawnictwa powstałego z okazji wystawy Sebastiana Kroka w Galerii Bielskiej BWA.
Oprowadzać będzie Piotr Rypson, znawca sztuki współczesnej, przewodniczący jury biennale. Opowie o nagrodzonych artystach i najciekawszych pracach na wystawie. Wstęp wolny.
Z krakowską artystką, performerką, aktywistką proekologiczną i edukatorką, laureatką Nagrody im. Katarzyny Kobro za rok 2018 – rozmawia młodzież z RedakcjiBB
Oprowadzanie po wystawie przez jurorów, panel dyskusyjny o malarstwie, konkursy, wykłady, warsztaty z artystami – laureatami konkursu.
Dla Sławomira Brzoski podróż jest niekończącym się aktem twórczym. Artysta wydał drugi tom książki, pisanej na podstawie dziennika podróży po Azji i Bliskim Wschodzie.
Po bardzo udanym pierwszym spotkaniu, w galerii ponownie pojawią się miłośnicy słowa: będą czytać wiersze, rozmawiać, dyskutować, wymieniać doświadczeniami.
Spotkanie z autorką. Kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Prezentacja książki fotograficznej „Niepamięć. Tożsamość ukryta”.
Różne inspiracje: kwiaty, natura, czerń i biel. Projektantki z Bielskiej Szkoły Przemysłowej pokażą swoje pomysły. Okazją jubileusz magazynu „redakcjaBB”.
Premiera bogato ilustrowanego katalogu wystawy oraz wykłady o czeskiej sztuce i dizajnie, spotkania z artystami, projektantami i kuratorką wystawy „Korzenie”.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy gwasze i akwarele na papierze lub dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.
UWAGA! W dniach 1–3 listopada 2024galeria i willa nieczynne.