Екскурсія українською мовою по виставці 45-го Бієнале живопису Бєльська Осінь. Oprowadzanie po wystawie finalistów Bielskiej Jesieni w języku ukraińskim.
Artur Pałyga zaprasza na kolejne wspólne czytanie sztuki w scenerii Willi Sixta: tym razem Jon Fosse i jego dwie sztuki teatralne. Wstęp wolny.
Osoby niewidome i słabowidzące odwiedzą wystawę finałową Bielskiej Jesieni i poznają wybrane obrazy dzięki wyjątkowej opisowej narracji.
Pierwsze spotkanie IMS zaplanowano w scenerii wystawy finałowej 45. Bielskiej Jesieni. Tematem są wizje przyszłości we współczesnym malarstwie.
Przewodnik oprowadzi po zabytkowej willi – perle XIX-wiecznej architektury – oraz po prezentowanej w jej wnętrzach wystawie dzieł sztuki z kolekcji Galerii Bielskiej BWA.
Teatr Tekstu im. Teodora Sixta zagościł na stałe w Willi Sixta. Pierwsze spotkanie i wspólne czytanie wybranej sztuki już 22 października br.
Program edukacyjny obejmujący kulturę współczesną: ciekawe lektury i wystawy, interpretacja dzieł sztuki, krytyczne myślenie, dyskusja i aktywność. Zapisz się!
Spotkanie w 20. rocznicę śmierci legendarnego artysty. Postać Andrzeja Szewczyka wspominają artysta Marek Chlanda i historyk sztuki Jan Trzupek.
Pytania o wojnę w Afganistanie, postawione w dramacie „Bitwa o Nangar Khel”, wracają ze zdwojoną siłą w reakcji na współczesne dramatyczne wydarzenia. Spotkania klubu w Willi Sixta.
Teresa Dudek Bujarek: Rozmawiać będziemy o prezentowanych na wystawie obrazach, czyli spróbujemy nieco odkryć „Utajone”.
Spotkanie z artystą i kuratorem wystawy. Uczestnicy finisażu zagłębią się raz jeszcze w realiach i aurze podkarpackiej Krzywczy, zobaczą „pejzaż wizualno-dźwiękowy” rodzinnej miejscowości twórcy.
„Czym właściwie jest świat świadomości?” – szuka odpowiedzi artysta z podkarpackiej prowincji. W piątek, 9 lipca, filozof Jarosław Hess oprowadzi widzów po niezwykłej wystawie Karola Palczaka.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Nauczyciele i nauczycielki na wystawie Katarzyny Kozyry „Być kimś kim się (nie) jest” – oprowadzanie, dyskusja, szkolenie z cyklu „Bliżej sztuki”.