Aktualne

UWAGA! Odwołane zostało spotkanie zapowiadane na 10 października. Powodem zaostrzenie rygorów sanitarnych związanych z COVID-19.

Spotkanie z Anną i Ireną Nawrot, autorkami wystawy „One” oraz aktorką Wiktorią Węgrzyn-Lichosyt, odtwórczynią roli Kaliny Jędrusik w głośnym monodramie „Wyspa Kalina” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Kalina Jędrusik była legendą, gwiazdą PRL-owskiej sceny – i jako kobieta, i jako aktorka, wzbudzała skrajne emocje, od zachwytu i uwielbienia po głęboką niechęć. Rozmowa kobiet-artystek, aktorki i dramatopisarki nawiązywać będzie zarówno do tematu wystawy „One”, jak i do treści spektaklu pt. „Wyspa Kalina”. Będzie to dyskurs o wizerunku kobiety, jej postrzeganiu i funkcjonowaniu w przestrzeni prywatnej i społecznej, o kobiecie, której życie wypełnia twórczość, sztuka i dialog z odbiorcą.
Spotkanie poprowadzi Zuzanna Bojda – autorka tekstu monodramu „Wyspa Kalina”.

UWAGA!
Wyjątkowo bogata w wydarzenia towarzyszące wystawie miała być sobota, 10 października br. Niestety, wprowadzone od 10 października zaostrzone rygory sanitarne związane ze zwiększonym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, spowodowały konieczność odwołania bądź przesunięcia na jakiś czas dwóch wydarzeń.

ODWOŁANE:
Spotkanie „Kobieta w sztuce"
Oprowadzanie dla osób niewidomych i niedowidzących po wystawie „One”
Czytaj więcej o oprowadzaniu >>

Spotkanie wraz z oprowadzaniem zrealizowane będzie w ramach projektu „Spektakle bez barier – sezon 2020” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

_________________________________________________________________

Czytaj więcej o wystawie Anny i Ireny Nawrot „One” w Galerii Bielskiej BWA >>

Czytaj więcej o spektaklu „Wyspa Kalina” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej >>