Zwiedzanie przez dotyk wystawy ONE

Aktualne

UWAGA! Odwołane zostało zapowiadane na 10 października zwiedzanie haptyczne wystawy dla osób niewidomych i niedowidzących. Powodem zaostrzenie rygorów sanitarnych związanych z COVID-19.

Anna i Irena Nawrot, autorki wystawy „One” opowiedzą o swoich pracach, ich przesłaniu i metodach twórczych, umożliwiając widzom niewidomym i niedowidzącym zapoznanie się z wybranymi dziełami za pomocą dotyku.
Będzie to kolejne haptyczne zwiedzanie wystawy sztuki współczesnej w Galerii Bielskiej BWA, organizowane we współpracy z kołami Polskiego Związku Niewidomych w Bielsku-Białej i Cieszynie.

***

UWAGA!
Wyjątkowo bogata w wydarzenia towarzyszące wystawie miała być sobota, 10 października br. Niestety, wprowadzone od 10 października zaostrzone rygory sanitarne związane ze zwiększonym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, spowodowały konieczność odwołania bądź przesunięcia na jakiś czas dwóch wydarzeń.
Odwołane zostało m.in. zwiedzanie haptyczne dla osób z dysfunkcją wzroku – oprowadzać miały Anna i Irena Nawrot. Decyzja o organizacji zwiedzania wystawy przy pomocy dotyku w innym terminie, zostanie podjęta wspólnie z zarządami kół Polskiego Związku Niewidomych w Cieszynie i Bielsku-Białej.

***

Czytaj więcej o wystawie >>

Spotkanie  „Kobieta w sztuce”
Czytaj więcej o spotkaniu >>

Oprowadzanie wraz ze spotkaniem zrealizowane będzie w ramach projektu „Spektakle bez barier – sezon 2020” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.