Szkolenie dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury

Aktualne

Jak przedstawiać sztukę współczesną w pracy z młodzieżą? Pierwsze spotkanie w nowym cyklu szkoleń odbędzie się w scenerii wystawy Anny i Ireny Nawrot „One”.

Galeria Bielska BWA zaprasza nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury na nowy cykl bezpłatnych szkoleń. Będą to jednorazowe spotkania mające na celu poszerzenie wiedzy na temat aktualnych wystaw oraz przedstawienie możliwości edukacyjnych i tematów lekcji do samodzielnego przeprowadzenia zajęć podczas grupowego zwiedzania wystawy. Edukatorzy z galerii pokażą, jak przedstawiać sztukę współczesną w pracy z młodzieżą, by zachęcić do zadawania pytań, twórczego, ale i krytycznego myślenia, otwartości na nieznane i świadomego odbioru rzeczywistości.
Szkolenia będą poświadczane certyfikatem uczestnictwa.
W programie każdego spotkania zaplanowane jest zwiedzanie wystawy, po której oprowadzać będzie edukator, a także krótka prezentacja programu edukacyjnego przeznaczona do samodzielnego wykorzystania podczas wizyty w galerii.
Organizowane przez Galerię Bielską BWA szkolenie jest bezpłatnie. Uczestnictwo w szkoleniu poświadczone będzie certyfikatem. Koordynatorką cyklu szkoleń jest Joanna Stryjewska.

Pierwsze w cyklu spotkań, na które Galeria Bielska BWA zaprasza zainteresowane osoby, zaplanowano na wtorek, 13 października br. o godz. 16.00. Przebiegać będzie w scenerii wystawy lubelskich artystek sztuk wizualnych, sióstr Anny i Ireny Nawrot zatytułowanej „One”.
Wystawa odnosi się do wizerunku kobiety, jej postrzegania i funkcjonowania w przestrzeni społecznej i prywatnej. Ekspozycję tworzą tekstylne i fotograficzne kolaże, obiekty przestrzenne, fotografie, obrazy  z włóczki oraz hafty. Formalnym i symbolicznym leitmotivem prezentacji sióstr Nawrot są nici krawieckie i czerwona włóczka. Twórczość artystek odzwierciedla ich osobiste życie, tworząc rodzaj intymnego dziennika. Podczas szkolenia poruszone zostaną tematy związane ze sztuką kobiet, omawiane będą definicje feminizmu i kobiecości, dyskutowane różnice między tymi pojęciami, przybliżona zostanie także kobieca narracja artystyczna.

Joanna Stryjewska – absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiów podyplomowych Arteterapii oraz Przygotowania Pedagogicznego z metodyki plastyki. W Galerii Bielskiej BWA i zajmuje się promocją oraz edukacją.

Szkolenie dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury
wtorek, 13 października, godz. 16.00
Zgłoszenia do udziału w szkoleniu należy wysyłać na adres mailowy: j.stryjewska@galeriabielska.pl

Czytaj więcej o wystawie Anny i Ireny Nawrot „One” >>
Czytaj więcej o spotkaniu „Kobieta w sztuce” >>