Dni Seniora 2023. Weekend Seniora z kulturą

Aktualne

Zapraszamy seniorów do zwiedzania wystaw sztuki w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta, oprowadzania po ekspozycjach, udziału w warsztatach artystycznych i w projekcie „Muzeum Pamięci”.

„Weekend seniora z kulturą” zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym roku przypadnie na przełom września i października, w dniach od piątku 29 września do niedzieli 1 października 2023.
Tegoroczny „Weekend seniora z Kulturą” pokrywa się z Dniami Seniora 2023, które w Bielsku-Białej organizowane są od 25 września do 2 października br.

Galeria Bielska BWA, jak wiele instytucji kultury, muzeów i galerii sztuki, zaprasza seniorów do udziału w wydarzeniach przygotowanych specjalnie z myślą o dojrzałych odbiorcach sztuki. Będą to zarówno cykliczne wydarzenia, w których chętnie uczestniczą starsi widzowie – np. „Srebrny horyzont sztuki”, jak i nowe, wśród których są warsztaty artystyczne z wykorzystaniem techniki linorytu, czy też projekt „Muzeum Pamięci”, umożliwiający kontakt ze sztuką osobom z chorobami demencyjnymi.

Galeria zaprasza seniorów, osoby starsze i ich opiekunów, do zwiedzania aktualnych wystaw w siedzibie głównej galerii i w Willi Sixta, do udziału w warsztatach i oprowadzaniach.

Program

Wydarzenia odbywają się w programie Dni Seniora 2023 (25.09–1.10.2023) oraz Weekendu Seniora z kulturą (29.09–1.10. 2023).

 

wtorek, 26 września 2023, Willa Sixta, Bielsko-Biała, ul. Adama Mickiewicza 24


czwartek, 28 września 2023, Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11


piątek, 29 września 2023, Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24


niedziela, 1 października, Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11


Czytaj więcej o „Muzeum Pamięci” w Willi Sixta >>

Czytaj więcej o wystawie Tomasza Kulki „Piramida głupców >>
 
Czytaj więcej o wystawie Patrycji Orzechowskiej „Rzeczy, które się wycofują” >>