Noc Muzeów 2024 – Splot sztuk

Aktualne

Gry, zabawy, bezpłatne zwiedzanie wystaw, ogród nocą. Zapraszamy do galerii i Willi Sixta w sobotę, 18 maja od 15.00 do 23.00.

Galeria Bielska BWA po raz kolejny organizuje szereg atrakcji dla publiczności z okazji Nocy Muzeów. W sobotę, 18 maja 2024 roku, aktualne wystawy dostępne będą bezpłatnie w godzinach 15.00–23.00. Dodatkowo na ten dzień przygotowaliśmy dwie gry.

Splot sztuk

Od godz. 18.00 na placu pod Galerią Bielską BWA i Teatrem Lalek Banialuka, przy wejściu do galerii od strony ul. A. Mickiewicza, rozpocznie się wydawanie kart gry SPLOT SZTUK. Scenariusz gry został przygotowany tak, aby pokazać uczestnikom wzajemne zależności między różnymi dziedzinami sztuki: literaturą, komiksem, malarstwem, rzeźbą, słuchowiskiem, plakatem. Zadania poprowadzą przez aktualne wystawy w obu budynkach: POKÓJ, WIESZ CO CIĘ BOLI i BESKIDY POSTER w Galerii Bielskiej BWA oraz DLA JOHANNE I ANNY i SZCZEGÓŁY I EPIZODY – SZYMBORSKA TYPOGRAFICZNIE w Willi Sixta. Uczestniczki i uczestnicy pobawią się w poszukiwaczy, odpowiedzą na zagadki i pytania oraz wykonają własne plecione makatki. Gra będzie także okazją do bliższego poznania sztuki współczesnej i historii budynków.

Wydawanie kart potrwa do godz. 22.00, a czas na ukończenie gry mija o godz. 23.00.
W razie niepogody gra rozpocznie się wewnątrz Galerii Bielskiej BWA, przy wejściu bocznym.
Udział w grze SPLOT SZTUK jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

RZECZPOSPOLITA XS

Również o godz. 18.00, w scenerii wystawy Michała Slezkina i Jacka Świdzińskiego POKÓJ, rozpocznie się gra strategiczna RZECZPOSPOLITA XS, nawiązująca do tematyki wystawy i faktów z powojennej historii przywoływanych przez współautora wystawy, Michała Slezkina. Galeria Bielska BWA wraz z Fundacją Zakątek Fantastyki zapraszają do wspólnej rozgrywki, prowadzonej przez mistrzów gry.
Z myślą o najmłodszych animatorzy z Fundacji Zakątek Fantastyki przygotowali gry strategiczne i zabawy zręcznościowe. Dla starszych widzów to okazja, by zagrać w grę RPG przygotowaną do wystawy POKÓJ.
W czasie Nocy Muzeów, 18 maja, gry dostępne będą w godz. 18.00–20.00.
Prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: edukacja@galeriabielska.pl do 16 maja (osoby niezapisane również mogą brać udział w grze w miarę dostępności miejsc).
Mistrzowie gry poprowadzą uczestników zgodnie z opracowaną przez nich koncepcją. Czas rozgrywki to ok. pół godziny, może jednak być dłuższy, w zależności od zaangażowania graczy.

Gra odbywa się także 4 i 11 maja 2024. W pozostałe dni można brać udział w grze samodzielnie.
Czytaj więcej o grze Rzeczpospolita XS >>Galeria Bielska BWA jest samorządową instytucją kultury Miasta Bielska-Białej, ubiegającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Hasło przewodnie aplikacji brzmi MIASTO SPLOTÓW i stało się inspiracją do gry SPLOT SZTUK w Galerii Bielskiej BWA.

Noc Muzeów odbywa się także w innych instytucjach w Bielsku-Białej – muzeach, teatrach, bibliotekach czy kościołach. Program znajduje się w aplikacji BB Events i na stronach poszczególnych instytucji.

_____

Noc Muzeów 2024 w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta
sobota, 18 maja 2024
ul. 3 Maja 11 i ul. A. Mickiewicza 24, Bielsko-Biała

Program: