Wystawy rzeźby – oprowadzania kuratorskie

Aktualne

Po wystawach rzeźby w drewnie Józka Nowaka „Artyści” i Marcina Rząsy „Cisza” oprowadzają kuratorzy wystaw: Agata Smalcerz i Krzysztof Kokoryn.

Jak artyści wykorzystują strukturę drewna aby stworzyć zamierzony efekt? Czy po śladzie w drewnie można rozpoznać narzędzie, jakie go wywołało? Czy można połączyć abstrakcję z realizmem?
Do rozmowy przy rzeźbach w drewnie zapraszają Agata Smalcerz, kuratorka wystawy Józka Nowaka „Artyści” i Krzysztof Kokoryn, kurator wystawy Marcina Rząsy „Cisza”
Obie wystawy współtworzą projekt realizowany przez Galerię Bielską BWA Drzewo. Drewno. Materiał czy świętość? Pomysłodawczynią i kuratorką projektu jest Agata Smalcerz.


Agata Smalcerz ­– historyk sztuki, kurator, dyrektor Galerii Bielskiej BWA. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (1988). Z Galerią Bielską BWA związana od 1992 roku – początkowo jako kurator programowy, a od 1 czerwca 2003 roku jako dyrektor. Kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce współczesnej.
Krzysztof Kokoryn – malarz i filmowiec, projektuje plakaty, okładki płyt. Urodzony w 1964 roku w Szczytnie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.
Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Rajmunda Ziemskiego, aneks w pracowni
filmu animowanego prof. Daniela Szczechury (1992). Twórczość w zakresie olejnego malarstwa sztalugowego oraz filmu animowanego. Laureat wielu nagród za filmy animowane i wideoklipy.

Galeria Bielska BWA
środa, 16 sierpnia 2023, godz. 17.00, wstęp wolny
Oprowadzania kuratorskie po wystawach:

Józek Nowak –„Artyści” – oprowadza Agata Smalcerz >>
Marcin Rząsa – „Cisza” – oprowadza Krzysztof Kokoryn >>