Projekt ETNOGRAFF, mural Pasterz

Realizacja grupy Projekt Etnograff pt. „Pasterz”, to czarno-biały foto­realistyczny mural, który przedstawia postać pasterza niosącego owcę. Inspiracją dla autorów muralu było zdjęcie autorstwa Arkadiusza Dziczka wykonane w Himalajach, uwieczniające pasterza wędrującego z owcami, który wziął na ręce nowo narodzoną owieczkę, zbyt słabą, by mogła nadążyć za stadem. „Kamer”, urzeczony historią pasterza, który zawrócił, by zabrać owieczkę, postanowił przenieść tę symboliczną scenę na mural, wykorzystując jednocześnie elementy folkloru beskidzkich górali, z kolei „Katka” wykonała wycinankę.

Projekt Etnograff tworzą Katarzyna „Katka” Dyga-Szymonowicz i Maciej „Kamer” Szymonowicz, którzy wprowadzili do świata graffiti beskidzki folklor, nadając archaicznym postaciom, wzorom i symbolom nowe życie. Artyści znani są z niestandardowych działań w przestrzeni publicznej.

Mural zrealizowany w 2014 roku w pierwszej edycji projektu „oBBraz miasta”, organizowanego przez Fundację Galerii Bielskiej i Galerię Bielską BWA, współfinansowanego z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

www.etnograff.com

 

Autor muralu
Projekt ETNOGRAFF

Tytuł
Pasterz

Lokalizacja
ul.11 Listopada 74,  Bielsko-Biała

Rok powstania
2014

Wymiary
wys. 10 m, szer. 5,50 m

______________________________

Wróć do listy murali >>