Klubokawiarnia Aquarium

Aktualne wystawy

Miejsce z klimatem, dobrą kawą i różnorodnym programem dla bywalców. Dla miłośników sztuki ciekawe wystawy i murale.

Na pierwszym piętrze Galerii Bielskiej BWA mieści się Klubokawiarnia Aquarium prowadzona przez Fundację Kultury „Kalejdoskop”. Autorką aranżacji wnętrza jest bielska artystka Alicja Jakimów. Nieodłącznymi elementami wnętrza są murale kredowe powstające na jednej ze ścian kawiarni, a także plakaty anonsujące wystawy w galerii. W Aquarium swoje wystawy czasowe prezentuje Galeria Bielska BWA. Można tutaj także poczytać pisma o sztuce, magazyny lifestylowe i inne periodyki, a także książki oraz skorzystać z gier planszowych. Jest kącik dla dzieci.

Kawiarnia zaprasza codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godz.10.00–20.00. Proponuje gościom udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych oraz innych, związanych z działalnością stowarzyszeń i różnych środowisk: warsztatach, koncertach, pokazach filmów, spotkaniach.

W Klubokawiarni Aquarium można zamówić świeżo paloną kawę speciality z najlepszych polskich i zagranicznych mikropalarni, parzoną także w sposób alternatywny. Dostępne są również herbaty organiczne, domowe ciasta, zdrowe przekąski, piwo z niszowych browarów i wino.

W kawiarni dostępne jest Wi-Fi. Lokal jest klimatyzowany. W toalecie przewijak dla najmłodszych.

Na placu obok Galerii Bielskiej BWA, od strony ul. Adama Mickiewicza, gdy sprzyja pogoda, rozkładany jest ogródek letni ze stolikami i leżakami.

Program wydarzeń organizowanych w Aquarium znajduje się na profilu na Facebooku >>
Kontakt: aquarium@fundacja-kalejdoskop.org

Godziny otwarcia:
poniedziałek – niedziela: 10.00–20.00
(w dni filmowe i koncertowe kawiarnia czynna do zakończenia seansu/koncertu, które rozpoczynają się zwyczajowo o godzinie 19.00)

Fundacja Kalejdoskop