Weekend ze sławami fotografii. Wystawy do 27 października.

Aktualne

Po udanym Maratonie autorskim, pozostały dwa tygodnie na oglądanie 20 wystaw głównych 8. Foto Art Festivalu, wystaw towarzyszących oraz udział w warsztatach i projekcjach filmowych.

Październik w Galerii Bielskiej BWA, podobnie jak w całym Bielsku-Białej, oznacza kontakt z fotografią na najwyższym poziomie. Od 2005 roku, co dwa lata, w mieście organizowany jest Foto Art Festival. W tym roku ósme z kolei święto fotografii przypada na dni od 11 do 27 października. Po raz drugi nazwie festiwalu towarzyszy imię artysty fotografika, współtwórcy Foto Art Festivalu, zmarłego przed dwoma laty Andrzeja Batury.
Podczas piątkowej ceremonii otwarcia w Teatrze Polskim zaprezentowane zostały wybrane prace wszystkich artystów, a ich samych prowadząca ceremonię Inez Baturo, dyrektor programowy i organizacyjny Foto Art Festivalu, zapraszała na scenę, by przywitali się z widownią. Artyści chętnie korzystają z takiej okazji wiedząc, że przez najbliższy, najważniejszy, obfitujący w wiele wydarzeń, festiwalowy weekend (11–13 października), będą spotykali się z widzami, gośćmi festiwalu oraz uczestnikami Maratonu autorskiego, warsztatów fotograficznych, DiasShow czy FotoOpen. Wspaniałą atmosferę prezentacji współtworzyli muzycy jazzowi, Krzysztof Maciejowski (skrzypce) i Robert Szewczuga (gitara basowa), przygrywający na żywo podczas projekcji wybranych prac z autorskich festiwalowych wystaw.

Bielski Foto Art Festival prezentuje różnorodność fotografii – tematyczną i estetyczną. Zaproszeni artyści to wybitni twórcy o światowej renomie z Europy, Ameryki, Azji, Afryki i Australii.
O bielskim festiwalu mówi się: Slow Life, Slow Festival (festiwal o ludziach i dla ludzi). – Łączy nas fotografia oraz życzliwość do świata i ludzi – zapewnia Inez Baturo.

Po obfitującym w wydarzenia pierwszym festiwalowym weekendzie, widzowie będą mieli dwa tygodnie na oglądanie wystaw.
W Galerii Bielskiej BWA pokazane będą cztery wystawy główne spośród 20 prezentowanych podczas 8. Foto Art Festivalu im. Andrzeja Batury. Pozostałe wystawy główne prezentowane będą w Muzeum Historycznym – Starej Fabryce, Galerii Fotografii B&B, Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury, Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, Galerii Sfera II, Galerii Sztuki PPP, Galerii Rynek 7, Galerii To Tu oraz w Galerii przy ul 11 Listopada 24.

Organizatorami Foto Art Festivalu są Fundacja Centrum Fotografii i Gmina Bielsko-Biała.
Galeria Bielska BWA należy do grona głównych partnerów festiwalu, obok Galerii Sfera i Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Festiwal trwa od 11 do 27 października 2019 roku.
Centrum festiwalowe mieści się w Galerii Bielskiej BWA (Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11, parter: hol, salka); Klub Festiwalowy – tradycyjnie w Klubokawiarni Aquarium (I piętro galerii).

Więcej o festiwalowych wystawach w Galerii Bielskiej BWA >>

Szczegóły programowe, informacje o zasadach uczestnictwa w wydarzeniach,
ceny biletów i karnetów, opis wystaw i wydarzeń oraz wiele festiwalowych ciekawostek na stronie Foto Art Festival >>