Swanski, mural Scalenie

Mural „Scalenie” przedstawiający walczące ze sobą zwierzęta – orła i smoka – powstał na elewacji Domu Handlowego Wokulski przy moście na rzece Białej. Jego autorem jest warszawski artysta działający pod pseudonimem Swanski. Streetartowiec projektem z cyklu „Gąszcz” zwrócił uwagę na prawa przyrody mające bezpośrednie przełożenie na ludzkie relacje – w świecie ludzi, tak samo jak w świecie zwierząt, trwa nieustanna walka, a wszystko mimo pozornego chaosu odbywa się w stałym porządku.

Swanski urodził się w 1980 roku w Warszawie. Jest malarzem, grafikiem, ilustratorem, autorem animacji i teledysków – uznanym w kraju i za granicą artystą wielu form, kojarzonym z urban culture, odnoszącym już pierwsze sukcesy na aukcjach sztuki współczesnej. Jego sztuka często komentuje i dokumentuje otaczającą rzeczywistość.

Mural powstał w 2018 roku w piątej edycji projektu „oBBraz miasta”, realizowanego przez Fundację Galerii Bielskiej i Galerię Bielską BWA, współfinansowanego z budżetu Gminy Bielsko-Biała. Główny partner i sponsor projektu – Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.

Autor muralu
Swanski

Tytuł
Scalenie

Lokalizacja
Dom Handlowy Wokulski od strony ul. 11 Listopada, Bielsko-Biała 

Rok powstania
2018

Wymiary
wys. 7 , szer. 32 m

______________________________

Wróć do listy murali >>