46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023

Aktualne

Dostępny jest już regulamin i harmonogram 46. edycji jednego z najważniejszych konkursów artystycznych w Polsce – Biennale Malarstwa Bielska Jesień.

Wydarzenie, które od przeszło sześćdziesięciu lat promuje współczesne malarstwo, a także stwarza szansę na zaistnienie nowych osobowości artystycznych, będzie miało swój finał w listopadzie 2023 roku.

Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 11 kwietnia do 5 maja 2023. W tej chwili trwają prace nad nową stroną internetową biennale.

Biennale Malarstwa Bielska Jesień jest ogólnopolskim konkursem kierowanym do absolwentek i absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także malarek i malarzy (osób pełnoletnich) nieposiadających dyplomu uczelni artystycznych, ale legitymujących się aktywnością twórczą i dorobkiem. Zgłoszenie elektroniczne musi zawierać reprodukcje trzech obrazów, będących w posiadaniu osoby zgłaszającej i namalowanych w ciągu ostatnich dwóch lat.

Szczegółowy regulamin dostępny jest do pobrania poniżej.

Pytania można kierować na adres: bielskajesien@galeriabielska.pl

_______________________________________

Organizatorem Biennale Malarstwa Bielska Jesień jest Galeria Bielska BWA. Kuratorką nadchodzącej edycji jest Ada Piekarska. Skład jury zostanie ujawniony tuż po zakończeniu naboru.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023 jest dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Czytaj więcej o Biennale Malarstwa Bielska Jesień >>

Czytaj więcej o poprzedniej edycji konkursu i wystawie finałowej z 2021 roku >>