Bliżej sztuki – spotkania dla nauczycieli

Aktualne

9 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie online w formie szkolenia połączonego z warsztatem artystycznym „Mandala – koło osobistego spełnienia”.

Cykl „Bliżej Sztuki”, organizowany we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej, ku naszej radości cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego też postanowiliśmy nie rezygnować i kontynuować spotkania zdalnie.

Najbliższe szkolenie obejmować będzie tematykę twórczości Urszuli Broll w kontekście wystawy „Atman znaczy Oddech” i połączone zostanie z warsztatem  „Mandala – koło osobistego spełnienia”. Jest to wyjątkowo refleksyjna i kojąca wystawa, dlatego bardzo gorąco zapraszamy do jej indywidualnego zobaczenia przed terminem spotkania. Kontakt bezpośredni z mandalami w przestrzeni galerii pomoże nam w zrozumieniu istoty sztuki artystki i zarazem sedna tematu omawianego podczas szkolenia. 

Termin: środa, 9 lutego 2022, godz. 17.00 – 18.30
Dla kogo: nauczyciele wszystkich dziedzin kształcenia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby zajmujące się edukacją domową.
Temat: „Mandala – koło osobistego spełnienia”, to proste ćwiczenie coachingowe przedstawiające nasze obszary życiowe, jak dom, praca, zdrowie itd. W kole mandali będziemy zaznaczać to, na czym skupiamy swoją uwagę, a co zaniedbujemy w naszym osobistym rozwoju. Dzięki temu prostemu ćwiczeniu, kartce papieru, kolorowym kredkom i odrobinie luzu będzie można poczuć radość tworzenia i poznać szerokie zastosowanie mandali jako narzędzia pomocnego w pracy nad sobą.

Spotkanie odbędzie się online za pomocą platformy Google Meet 

Zapisy:  https://rejestracja.wombb.edu.pl/course.html?id=603403

Prowadzący:
Joanna Stryjewska – historyk sztuki, Galeria Bielska BWA
Michał Gąsior – kulturoznawca, Galeria Bielska BWA
Dorota Babińska-Waluś, doradca metodyczny z plastyki, RODN „WOM” w Bielsku-Białej
Elżbieta Szczypka – doradca metodyczny z plastyki, RODN „WOM” w Bielsku-Białej

Szkolenia stanowią część programu edukacyjnego Galerii Bielskiej BWA i Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej i są bezpłatne.