Ciuch w ruch! Wymiana ubrań, wykład i warsztaty

Aktualne

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odświeżyć swoją garderobę, do udziału w bezpłatnej wymianie ubrań w Willi Sixta. Tego dnia dowiecie się również – w teorii i praktyce – jak jeszcze można wykorzystywać starą odzież.

Zbliżająca się zima to dobra pora, aby przejrzeć swoją garderobę i oddać nieużywaną odzież. Akcja wymiany ubrań w Willi Sixta wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy cenią sobie wartości zero waste: zamiast wyrzucać ubrania, można wymienić się na zasadzie barteru z innymi osobami. To oszczędność surowców i pieniędzy, a zarazem okazja do znalezienia wyjątkowych ubrań.

Udział w akcji wymiany ubrań jest bardzo prosty. Wystarczy przyjść do Willi Sixta w dniu 17 grudnia 2022, między godzinami 14.00 a 18.00. Każdy uczestnik powinien przynieść swoje ubrania – ważne, aby były czyste i w dobrym stanie. Następnie można do woli wymieniać się z innymi uczestnikami, samodzielnie ustalając zasady wymiany. Trzeba jedynie pamiętać, że nie można pobierać żadnych opłat. Szczegóły w regulaminie.

To jednak nie wszystko, co Galeria Bielska BWA wraz z Fundacją „Świat w Naszych Rękach” przygotowała na przedświąteczną sobotę. Przed rozpoczęciem wymiany, o godz. 13.00, zapraszamy na wykład Ewy Fodczuk na temat mody cyrkularnej, a dodatkowo o godz. 14.00 oraz 16.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, w czasie których poznamy inne sposoby wykorzystania używanych tekstyliów. Szczegóły w programie poniżej.


Ciuch w ruch! – program wydarzenia

17 grudnia 2022
Galeria Bielska BWA (ul. 3 Maja 11), Willa Sixta (ul. A. Mickiewicza 24)


Wydarzenie towarzyszy Festiwalowi Zero Waste pod hasłem „Przeżyj Te Święta bez śmieci!”, organizowanemu przez Fundację „Świat w Naszych Rękach”.