Dzień Dziecka 2023 w Galerii Bielskiej BWA

Aktualne

Każdy samodzielnie odbije szablon na koszulce lub torbie – galeria zaprasza dzieci na warsztaty artystyczne w plenerze oraz zwiedzanie Willi Sixta. Wstęp wolny!

W Dniu Dziecka – w czwartek, 1 czerwca 2023 roku – Galeria Bielska BWA zaprasza dzieci do udziału w warsztatach artystycznych. Mali uczestnicy będą mogli odbijać szablony na własnych koszulkach lub torbach z materiału. Z wybranym motywem ze świata fauny i flory czy też figur geometrycznych, prostych symboli i nadruków – czyli z własnym dziełem na koszulce – można będzie myśleć już o wakacjach! Warsztaty odbywać się będą na placyku pomiędzy galerią a Teatrem Lalek Banialuka w godz. 15.00 –17.00.

Edukatorzy galerii pokażą, na czym polega sztuka odbijania szablonów. Chętni do takiej zabawy muszą przynieść ze sobą coś, na czym szablon można odbić używając wałka i farby, czyli najlepiej białą – ale możliwy jest też inny jednolity kolor – koszulkę czy też torbę. Na zapominalskich będą czekały papierowe torby, na których będzie można odbić wybrany szablon.

Galeria zaprasza także w tym dniu dzieci oraz ich rodziny do położonej nieopodal Willi Sixta i okalającego ją ogrodu – o godz. 16.00 rozpocznie się oprowadzanie po zabytkowej budowli, salach z wystawą dzieł sztuki współczesnej oraz ogrodzie.
Oprowadzanie jest bezpłatne. O Willi Sixta opowie Ala Gocka, przewodnik, edukatorka Galerii Bielskiej BWA.
Podczas całego Dnia Dziecka w Willi Sixta dostępna będzie Gra z Kolekcją w języku polskim i ukraińskim, pozwalająca najmłodszym odbiorcom na samodzielne poznawanie dzieł sztuki przez zabawę.

Wiele atrakcji czeka na najmłodszych 1 czerwca – do udziału w zabawach i grach zapraszają także położony po sąsiedzku z galerią Teatr Lalek Banialuka, bielski samorząd i miejskie placówki kultury.

Dzień Dziecka w Galerii Bielskiej BWA
placyk od strony ul. Adama Mickiewicza
Warsztaty artystyczne – odbijanie szablonów
czwartek, 1 czerwca 2023
15.00–17.00, wstęp bezpłatny

Galeria Bielska BWA – Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24
godz. 16.00 – oprowadzanie z przewodnikiem po willi i ogrodzie, wstęp bezpłatny.