Lipiec w Galerii Bielskiej BWA – poznajcie nas bliżej!

Aktualne

Kreatywny rozwój naszych młodych odbiorców jest ważny. Oto wakacyjne propozycje galerii dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od sześciu do 15 lat do udziału w letnich warsztatach artystycznych, które w lipcu odbywać się będą w scenerii prezentowanej wystawy – 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022.

W tygodniowym cyklu, od poniedziałku do piątku, poznamy różne gałęzie sztuki i techniki artystyczne. Będziemy pracować w technice: malarskiej, rysunkowej i z naturalnych materiałów przyrody, poznamy czym jest sztuka ziemi – land art. Omówimy cztery żywioły: ogień, powietrze, ziemię i wodę  – i samodzielnie sprawdzimy, jaki wpływ mają one na powstawanie dzieł sztuki.

Program zajęć:

1. dzień: Przywołujemy na obrazie gorącą atmosferę wakacji (żywioł ognia) i odkrywamy magię koloru, bawiąc się w artystów – pejzażystów, malując farbami akrylowymi.

2. dzień: Obserwujemy świat wokół nas (żywioł powietrza) i przetwarzamy codzienność – szkicujemy, odbijamy, odciskamy ślady codzienności w papierze.

3. dzień: Land art – sztuka ziemi. Tworzymy z naturalnych surowców: drewna, korka, patyków, liści, płatków kwiatów itp. kompozycję mandali (żywioł ziemi).

4. dzień: Woda i wszystkie odcienie niebieskiego w malarstwie akwarelowym.

5. dzień: Łączymy techniki, jakie poznaliśmy w ciągu poprzednich dni i dodajemy piąty element: ducha artystycznego. Sprawdzimy, skąd artyści czerpią swoje pomysły i na koniec my również stworzymy własny „Pomysłownik artystyczny”.
 

Terminy trzech tygodniowych modułów zajęć:

Termin 4-8 lipca 2022, godz. 12.00-14.00
Termin 11-15 lipca 2022, godz. 12.00-14.00 
Termin 18-22 lipca 2022, godz. 12.00-14.00

Liczba miejsc ograniczona.
Koszt udziału w tygodniowych warsztatach (pięć dwugodzinnych zajęć): 70 zł za udział dziecka; w przypadku rodzeństwa cena za obydwoje dzieci: 120 zł
Koszt jednorazowych zajęć: 20 zł

Organizator zastrzega sobie zmianę programu oraz rezygnację z przeprowadzenia zajęć w przypadku nie zebrania się grupy min. 4 dzieci na poszczególne zajęcia.

Prowadząca warsztaty: Joanna Stryjewska, edukatorka artystyczna w Galerii Bielskiej BWA. 

Zapisy mailowo: j.stryjewska@galeriabielska.pl

Udział w wydarzeniach jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie wizerunku oraz zgodą na wykorzystanie zdjęć prac wykonanych podczas warsztatów, na stronie internetowej Galerii Bielskiej BWA i profilach internetowych zarządzanych przez galerię oraz w mediach, w celu informacji i promocji Galerii Bielskiej BWA.

Joanna StryjewskaJoanna Stryjewska
 – historyczka sztuki oraz przewodniczka po Krakowie.
W Galerii Bielskiej BWA pracuje jako specjalistka
ds. edukacji oraz koordynatorka ds. dostępności. Arteterapeutka,
angażuje się w działania
udostępniające sztukę osobom
ze szczególnymi potrzebami.
Fot. Krzysztof Morcinek

 

Czytaj więcej o wystawie 5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2022 >>