„Made [in] Ready”. Oprowadzania po wystawie

Aktualne

Po wystawie oprowadzają widzów historyczki sztuki (środa, 11 marca) oraz filozof (czwartek, 26 marca). Zapraszamy. Wstęp wolny.

Po kuratorskim oprowadzaniu przez Dariusza Fodczuka, które poprzedziło wernisaż wystawy (piątek, 6 marca br.), galeria zaprasza na kolejne spotkania ze sztuką szczecińskich artystów – absolwentów, studentów i wykładowców Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Szczecińska akademia jest najmłodszą w Polsce uczelnią artystyczną, istniejącą dopiero od dekady, ale niezwykle popularną i wysoko ocenianą.
Wystawę „Made [in] Ready. Rzeczy, symbole, działania” przygotowali prowadzący pracownię – prof. Kamil Kuskowski, który pracownię zakładał, oraz adiunkt Dariusz Fodczuk. Wśród kilkudziesięciu uczestników wystawy swoje prace wystawiają także absolwenci oraz obecni pedagodzy, dziś już uznani artyści, m.in. Zorka Wollny, Mikołaj Tkacz, Karolina Mełnicka, Małgorzata Goliszewska, czy sam Kamil Kuskowski.
Na wystawie prezentowane są prace odzwierciedlające charakterystyczną postawę twórców kształconych w szczecińskiej Akademii Sztuki, przejawiającą się w specyficznym podejściu do przedmiotu i jego znaczenia: prace związane z dekonstrukcją i ingerencją w formę przedmiotów; prace dotykające problematyki społecznej i polityczne oraz prace łączące w sobie różne media, wykorzystujące ich wzajemną relację w celu budowania skuteczności przekazu.

Oprowadzania po wystawie „Made [in] Ready. Rzeczy, symbole, działania” (wstęp wolny):
środa, 11 marca 2020, godz. 17.00
Otwarte oprowadzanie po wystawie oprowadzają historyczki sztuki z Galerii Bielskiej BWA, Agata Smalcerz i Ada Piekarska.

czwartek, 26 marca 2020, godz. 18.00
Oprowadzanie filozoficzne po wystawie.
Oprowadza Jarosław Hess, filozof.

Jarosław Hess – ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Uwaga Kultura, a także pomysłodawcą i współtwórcą Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi w Bielsku-Białej spotkania dyskusyjne Kawiarni Filozoficznej, a od kilku lat także spotkania Klubu Książki przy Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej.

Wystawa trwa od 6 marca do 13 kwietnia 2020 roku.
Czytaj więcej o wystawie „Made [in] Ready. Rzeczy, symbole, działania” >>