Aktualne

Nowa strona internetowa Galerii Bielskiej BWA. Krótki przewodnik po serwisie

Galeria Bielska BWA w październiku 2018 roku aktywowała nową stronę internetową, zaprojektowaną przez krakowski Openform. Adres witryny galeriabielska.pl pozostał bez zmian, natomiast wszystko inne jest nowe, mamy nadzieję, że bardziej przejrzyste i interesujące dla odwiedzających stronę. Strona jest responsywna – dostosowuje się automatycznie do ekranów urządzeń, na których jest wyświetlana.

Na bieżąco uaktualniamy informacje, grafikę i multimedia. Jednak ze względu na swoje rozmiary, strona jest nadal w budowie i niektóre z zaplanowanych części serwisu – np. SKLEP INTERNETOWY, z informacjami o wydawnictwach galerii – będą udostępniane w miarę wypełniania treścią.
Opisy katalogów i książek wydanych przez galerię oraz inne archiwalne informacje i dokumentacja fotograficzna wystaw i wydarzeń z lat wcześniejszych nadal są dostępne na „starej” stronie internetowej galerii: w lewym dolnym rogu strony głównej pod informacją Zobacz poprzednią wersję serwisu ukryty jest link do poprzedniej strony galerii.


Nowa strona umożliwia także powrót do tradycji Newslettera. Przed trzema laty zaprzestaliśmy wysyłania serwisu ze względu na niedoskonałości techniczne poprzedniego projektu. Obecny Newsletter – zapowiadający najważniejsze wydarzenia w galerii – trafia do Państwa dzięki wykorzystaniu adresów mailowych zgromadzonych na poprzedniej stronie. Część z nich mogła stracić aktualność, bądź Państwo nie chcecie otrzymywać serwisu – w takim wypadku prosimy o skorzystanie z opcji „Wypisz się z Newslettera” na dole wiadomości. Nowi odbiorcy mogą zapisać się do serwisu klikając w ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA (w prawym dolnym rogu strony) i wypełniając formularz.

Nawigacja na nowej stronie daje możliwość dotarcia do publikowanych materiałów na różne sposoby.

Najważniejsze elementy nawigacji

STRONA GŁÓWNA, od góry:

- logo Galerii Bielskiej BWA (kliknięcie w logo zawsze przenosi nas na stronę główną serwisu)

- ikonki funkcjonalności: kontrastowy widok ekranu dla słabowidzących, powiększanie wielkości liter, przejście do angielskiej wersji serwisu, Facebook, YouTube i Instagram galerii

- wyszukiwarka

- KONTAKT

- MENU główne

- SLAJDER GŁÓWNY w górnej części strony prezentuje najważniejsze aktualne wystawy z krótkim wstępem; rozwinięcie informacji można przeczytać po kliknięciu w ilustrację lub tekst DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

- wybrane  AKTUALNE WYDARZENIA

- PROJEKTY ARTYSTYCZNE – tu znajdziecie Państwo opisy aktualnych edycji naszych specjalnych programów obejmujących więcej niż jedną wystawę czy wydarzenie – są to wydarzenia cykliczne, np. Biennale Malarstwa Bielska Jesień i Wystawy Kuratorskie Bielskiej Jesieni, festiwale (obecnie Festiwal sztuki czeskiej w Bielsku-Białej), rezydencje artystyczne czy program realizacji murali w Bielsku-Białej.

- wyróżnione MULTIMEDIA

- INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH (godziny otwarcia, ceny biletów, itp.)

- dolne MENU i KONTAKT

 - ZAPISZ DO NEWSLETTERA

- linki do innych serwisów galerii: KOLEKCJA SZTUKI GALERII BIELSKIEJ BWA, BIENNALE MALARSTWA BIELSKA JESIEŃ oraz mediów społecznościowych GALERIA BIELSKA W SIECI: FACEBOOK, YOUTUBE, INSTAGRAM (w prawym dolnym rogu)

 - link do poprzedniej strony internetowej (w lewym dolnym rogu)

- link do BIP-u galerii

- polityka prywatności i cookies

MENU GŁÓWNE:

WYSTAWY – w zakładkach: AKTUALNE, NADCHODZĄCE i ARCHIWUM, znajdą Państwo informacje o wszystkich wystawach w galerii.

WYDARZENIA – tu można znaleźć informacje o wydarzeniach w galerii wg kategorii czasowych, tj. analogicznie jak wystawy: AKTUALNE, NADCHODZĄCE i ARCHIWUM, ale także wg typów wydarzeń, np. SPOTKANIA, KONCERTY, WERNISAŻE, itd.  Są tu także zakładki odnoszące się do aktualnych projektów artystycznych galerii.

KALENDARIUM – tu wydarzenia opisane w serwisie można znaleźć korzystając z wyszukiwania na osi czasowej, ale także wg kategorii wydarzeń.

DLA WIDZÓW – informacje praktyczne: ceny biletów, dojazd, udogodnienia w budynku, programy rabatowe itp., znajdują się w zakładce NIEZBĘDNIK;  MULTIMEDIA zawierają wszelkiego rodzaju galerie: zdjęć, filmów, nagrań; jest tu także prezentacja KLUBOKAWIARNI AQUARIUM   

EDUKACJA – zakładki WARSZATY, WYKŁADY i PROJEKTY EDUKACYJNE kierują nas do realizowanych w galerii programów edukacyjnych.

KOLEKCJA – serwis w budowie; docelowo znajdziemy tu nie tylko podstawowe informacje o Kolekcji Sztuki Współczesnej Galerii Bielskiej BWA, ale także informacje o artystach i reprodukcje prac z kolekcji. Obecnie pełny dostęp do zdigitalizowanej zawartości Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA możliwy jest poprzez kliknięcie logo KOLEKCJI w prawym dolnym rogu.

O GALERII – zakładki: PROFIL, HISTORIA GALERII – opisują działalność galerii; PLAN zawiera mapy galerii do pobrania; LOGO – pliki graficzne do pobrania i informację o autorze logotypu galerii; PROJEKTY EUROPEJSKIE – informacje o  aktualnie realizowanych projektach; DLA MEDIÓW – pliki przeznaczone dla mediów (zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości, komunikaty prasowe oraz identyfikacje wizualne projektów); SPONSORZY.
Pozostałe planowane zakładki są nadal w budowie, w przyszłości znajdą się tu m.in. takie informacje jak: MEDIA O NAS, PARTNERZY, WSPÓŁPRACA.

Dużą zaletą nowej strony jest galeria MULTIMEDIA, dająca możliwość oglądania ilustracji oraz filmów na całym ekranie urządzenia w rozdzielczości full hd. Dotyczy to także ilustracji umieszczonych w slajdach towarzyszących artykułom o wystawach i wydarzeniach, można je przewijać, ale także powiększać i oglądać detale.

Materiały  dodatkowe, np. pełne programy wydarzeń, biogramy artystów czy teksty krytyczne, udostępniamy pod artykułami o wystawach i wydarzeniach w postaci plików tekstowych do pobrania lub plików pdf do czytania w nowej karcie i/lub zapisania na własnym komputerze.