Aktualne

Projekt młodzieży VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, mający na celu rozpowszechnienie języka migowego. Galeria Bielska BWA objęła patronat nad projektem.

Tak mówią o sobie pomysłodawcy projektu:

– Jesteśmy trójką przyjaciół z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, którzy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii tworzą projekt Mig w Mig. Zależy nam na przełamaniu bariery między osobami słyszącymi a środowiskiem osób Głuchych.
Podczas projektu skupiamy się na prowadzeniu krótkich lekcji z podstaw języka migowego na naszych social mediach, takich jak TikTok czy Instagram. Oprócz filmików ze słownictwem publikujemy również posty z różnymi ciekawostkami i informacjami na temat Głuchych czy języka migowego.
Dodatkowo prowadzimy warsztaty w szkołach podstawowych, głównie w klasach od 6 do 8, i sprawiają nam one ogromną satysfakcję! Cieszymy się z tak dużego zainteresowania językiem migowym, które wykazują szkoły i uczniowie, którzy biorą udział w naszych warstatch!

Więcej o projekcie w mediach społecznościowych:
Profil na Instagramie >>
Profil na Tik toku >>

W związku z objęciem projektu patronatem przez Galerię Bielską BWA, w kwietniu planowane są warsztaty w Willi Sixta. Szczegóły wkrótce.