Mig w mig – warsztaty z podstaw języka migowego

Aktualne

Projekt młodzieży licealnej mający na celu rozpowszechnienie języka migowego, m.in. poprzez bezpłatne warsztaty w Willi Sixta.

Mig w mig to projekt tworzony w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii przez troje uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Galeria Bielska BWA objęła patronat nad tą inicjatywą.

Tak mówią o sobie pomysłodawcy projektu:

– Zależy nam na przełamaniu bariery między osobami słyszącymi a środowiskiem osób Głuchych.
Podczas projektu skupiamy się na prowadzeniu krótkich lekcji z podstaw języka migowego na naszych social mediach, takich jak TikTok czy Instagram. Oprócz filmików ze słownictwem publikujemy również posty z różnymi ciekawostkami i informacjami na temat Głuchych czy języka migowego.
Dodatkowo prowadzimy warsztaty w szkołach podstawowych, głównie w klasach od 6 do 8, i sprawiają nam one ogromną satysfakcję! Cieszymy się z tak dużego zainteresowania językiem migowym, które wykazują szkoły i uczniowie, którzy biorą udział w naszych warsztatach!

Więcej o projekcie w mediach społecznościowych:
Profil na Instagramie >>
Profil na Tik toku >>

W środę, 19 kwietnia 2023 o godz. 10.30 odbędą się warsztaty z podstaw języka migowego w Willi Sixta, prowadzone przez uczestników projektu Mig w Mig. Wstęp wolny.
Na zajęcia zapraszamy osoby powyżej 12. roku życia.