Motyle i ćmy - warsztaty plastyczno-rytmiczne

Aktualne

Warsztaty, podczas których uczestnicy samodzielnie zaprojektują i wykonają skrzydła.

Wykorzystując wiedzę na temat motyli i własną wyobraźnię, wykonają najpierw szkic, który przeniosą na tkaninę przy użyciu farb, uzupełniając jednocześnie skrzydła skrawkami materiału. W efekcie tych działań powstaną indywidualne dzieła według własnych pomysłów uczestników, jak i wspólnej pracy.

Podczas warsztatów dzieciom zostanie przybliżona wiedza o motylach i ćmach. Nauka zna około 200 tys. gatunków tych owadów. Występują we wszystkich rejonach świata, z wyjątkiem rejonów zimnych. Motyle i ćmy wytwarzają na powierzchni skrzydeł łuseczki zapachowe, które są przez system specjalnych miotełek (znajdujących się na brzegach segmentów skrzydeł) rozrzucane w powietrzu i unoszone przez wiatr, nieraz na setki kilometrów. Łacińska, naukowa nazwa Lepidoptera oznacza „łuskoskrzydłe", co możemy potwierdzić, łapiąc motyla w rękę. Na palcach pozostaje wtedy mieniący się pyłek, malutkie łuski, które odpadły ze skrzydeł owada.

Dzięki własnej wyobraźni oraz improwizacji ruchowej, w której wykorzystają powstałe podczas warsztatów rekwizyty, uczestnicy stworzą świat pełen kolorów, przyjazny, będący w zgodzie z przyrodą.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6 - 15 lat. 

Koszt udziału w tygodniowych warsztatach - 45 zł

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie galerii osobiście, telefonicznie (33 812 58 61) lub mailowo (info@galeriabielska.pl).

Prowadzenie: 
Ada Piekarska, edukatorka artystyczna, Galeria Bielska BWA
Aleksandra Skowrońska, tancerka i założycielka Studia Tańca Entrée