PAUZA – Przestrzeń wytchnienia dla młodzieży. Nabór do projektu
Aktualne
Masz 15–19 lat? Chcesz współtworzyć swoje miejsce wytchnienia w Bielsku-Białej? Jeżeli uważasz, że odpoczynek to nie luksus, tylko podstawowa potrzeba, dołącz do nas!
Czym jest PAUZA?
PAUZA to artystyczna przestrzeń, w której nie ma przymusu. To miejsce wytchnienia, u którego podstaw leży sprzeciw wobec kultury produktywności, ciągłego wysiłku, poczucia zmęczenia i presji „bycia efektywnym”.
W PAUZIE odpoczynek traktujemy jako formę współczesnego oporu i realizujemy go poprzez kontakt ze sztuką zaangażowaną, regenerację, wyciszenie i spontaniczne działania – bez narzuconych celów i bez ocen.
Zapraszamy młode osoby w wieku 15–19 lat, które:
• chcą mieć realny wpływ na kształt swojej przestrzeni do odpoczynku,
• szukają miejsca do złapania oddechu,
• interesują się sztuką, ruchem, muzyką, rękodziełem albo po prostu różnymi formami odpoczynku.
Dołącz do PAUZY w Galerii Bielskiej BWA!
Jesteś chętna/y, by tworzyć PAUZĘ?
Wyślij nam wiadomość na adres: k.zieba@galeriabielska.pl
lub przez Instagram @galeriabielska_bwa
Wpisz swoje imię i odpowiedz na pytanie: „Jak lubisz odpoczywać?”
Odezwiemy się do ciebie!
Na zgłoszenia czekamy do 6 marca 2026 roku.
PAUZA – Przestrzeń wytchnienia młodzieży
Organizator: Galeria Bielska BWA
Koncepcja i koordynacja: Karolina Zięba-Rogowska
Współpraca:
– dr Agata Szymanek
– Młodzieżowy zespół kuratorski: uczestnicy projektu PAUZA, współtwórcy koncepcji przestrzeni i programu wytchnieniowego
Współprowadzenie: studenci z pracowni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w programie przedmiotu Sztuka w działaniu
Oprawa graficzna projektu – Monika Sroga
Czytaj więcej o projekcie PAUZA, o osobach, które projekt współtworzą i o etapach realizacji na naszej stronie internetowej galerii >>