Rzeźba – warsztaty artystyczne

Aktualne

Formowanie w glinie, „Forma gestu i wyrazu”, „Trójwymiarowość form” – warsztaty dla osób niewidomych, rodzinne oraz dla grup dzieci i młodzieży.

W scenerii wystawy rzeźby w drewnie Antoniego Rząsy, jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy II połowy XX wieku, odbywają się warsztaty artystyczne, kierowane do różnych grup młodzieży i dorosłych zainteresowanych tajnikami rzeźby, podejmujące różne techniki rzeźbiarskie i wątki związane ze sztuką rzeźby. Zajęcia odbywać się będą do końca trwania wystawy rzeźby Antoniego Rząsy (do 23 czerwca 2019).

Formowanie w glinie
sobota, 8 czerwca 2019, godz. 10.00
Po raz kolejny galeria zaprasza osoby niewidome i niedowidzące związane z bielskim Kołem Grodzkim Polskiego Związku Niewidomych, nie tylko do haptycznego (przez dotyk) zwiedzania wystawy, ale także do udziału w warsztatach artystycznych. Będą to zajęcia obejmujące formowanie w glinie.
Wstęp wolny

Forma gestu i wyrazu
sobota, 15 czerwca 2019, godz. 10.00
Warsztaty rodzinne tworzenia rzeźb z gipsu. Uczestnicy zajęć – wykorzystując drewnianą podstawę oraz specjalnie uformowany na niej drut – będą tworzyć figury, bryły, a nawet scenki rodzajowe.
W warsztatach rodzinnych mogą uczestniczyć rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, rodzeństwa.
Koszt: 10 zł od pary wykonującej jedną pracę.

Trójwymiarowość form
do 23 czerwca 2019
Warsztaty rzeźbiarskie kierowane do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.
Dynamiczne kształty, ażurowe bryły, sylwety zwierząt i postaci ludzkie ukazane w ruchu i ekspresyjnych gestach będą przedmiotem zajęć plastycznych towarzyszących prezentowanej w galerii wystawie rzeźby Antoniego Rząsy.
Warsztaty w różnych technikach, mające ukazać konstrukcję i relacje przestrzenne rozmaitych elementów, ich kształty, objętość, materiał i fakturę Zajęcia będą ukazywały na czym polega różnica pomiędzy formą rzeźbiarską a innymi dziedzinami sztuki, takimi jak malarstwo czy grafika.
Wykorzystywane będą takie materiały, jak glina, gips, a w przypadku najmłodszych formy przestrzenne z papieru.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Koszt: 10 zł od osoby. Zapisy: poniedziałek – piątek, w godz. 7.00–15.00 pod nr tel.: 501 521 728 lub poprzez e-mail: m.krzempek@galeriabielska.pl

Małgorzata Krzempek

Warsztaty artystyczne
w Galerii Bielskiej BWA
prowadzi Małgorzata Krzempek,
edukatorka artystyczna,
plastyczka, absolwentka
Edukacji artystycznej
w zakresie sztuk plastycznych
na Wydziale Artystycznym
w Cieszynie
Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach (2007).
Fot. Krzysztof Morcinek

Więcej o warsztatach w zakładce EDUKACJA