Aktualne

Letni pokaz filmów krótkometrażowych z różnych stron świata dla wszystkich spragnionych krótkich metraży! Wstęp wolny.

Po raz kolejny w Galerii Bielskiej BWA gościć będą filmy krótkometrażowe twórców z kilku kontynentów. Letni zestaw dla wszystkich spragnionych krótkich metraży oraz wakacyjnych wrażeń tworzy pięć filmów. Są to fabuły, dokumenty i animacja. W każdym filmie pojawi się lato, ta upalna pora roku będzie odgrywała różnorakie role w życiu bohaterów. I tak: dla dwóch przyjaciół lato, to będzie przełomowy czas w wyborze drogi życiowej, dla koguta upały będą częścią jego domowego życia w bombajskim mieszkaniu, letni dzień stanowić będzie scenerię dla subtelnej love story, ciepło towarzyszyć nam będzie we wzruszającej historii imigranta żyjącego w Danii, a wysokie temperatury zapewni niezwykła animacja rave.
Pokaz Summer Shorts 2019 przygotowała Fundacja Edukacji Kulturalnej  Ad Arte, znana z organizowania od 2009 roku popularnego Short Waves Festival. Współorganizatorem pokazu jest Galeria Bielska BWA.

Łączny czas pokazu: 70 minut. Filmy będą miały napisy w wersji polskiej i angielskiej.
Wstęp wolny.

W programie Summer Shorts 2019:

L’été et tout le reste (The summer and all the rest), reż. Sven Bresser, fabuła, Holandia 2018, 18 min
Kiedy pod koniec lata ostatnie promy z turystami odpływają i większość znajomych Marc-Antoine’a wyjeżdża na studia lub do pracy, on i jego przyjaciel Mickael pozostają na opuszczonej wyspie.

El Afilador (The Sharpener), reż. James Casey, fabuła, Meksyk 2018, 9 min
W małej kawiarni, w centrum Mexico City, pracuje młoda kobieta. Dni spędza na przygotowywaniu jedzenia, słuchaniu sentymentalnej muzyki i oczekiwaniu na przybycie obiektu swoich obsesji.

Tungrus, reż. Rishi Chandna, dokument, Indie 2018, 14 min
Obserwacja tygodnia z życia domowników klasy średniej w Bombaju, które przewraca się do góry nogami, gdy ojciec rodziny przynosi do domu pisklę do zabawy dla swoich kotów.

Abu Adnan (Adnan’s Father), reż. Sylvia Le Fanu, fabuła, Dania 2017, 25 min
Sayid pragnie zachować status ojca i patriarchy rodziny w nowym środowisku językowym i kulturowym, mimo że jego syn coraz bardziej asymiluje się z duńską kulturą językową.

Fest, reż. Nikita Diakur, animacja, Niemcy 2018, 3 min
Rave lalek na strunach.