Światowy Dzień Kota – niedziela, 17 lutego

Aktualne

Wernisaż wystawy „Koty”, spotkanie miłośników kotów z osobami zajmującymi się prawami i ochroną zwierząt. Dzieci stworzą kocie maski.

W niedzielę, 17 lutego, w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Święto będzie okazją do porozmawiania o tym, dlaczego koty odgrywają ważną rolę w życiu człowieka oraz jak nieść im pomoc. Galeria Bielska BWA zaprasza miłośników kotów na otwarte spotkanie i dyskusję z przedstawicielami organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną i prawami zwierząt.  Wieczorem w Klubokawiarni Aquarium odbędzie się wernisaż wystawy „Koty” Urszuli Klimczak. Na niewielkich obrazach autorka tworzy niecodzienne wizerunki kotów, wykorzystując w każdym portrecie motyw wybranego owocu. Podczas wernisażu, przy kawie i herbacie, można będzie kontynuować rozmowy o obecności tych czworonogów w sztuce i życiu. Część wystawianych obrazów artystka zamierza przekazać fundacjom zajmującym się kotami. Przeprowadzą one we własnym zakresie licytację, z której dochód przeznaczą na swoją statutową działalność.

Program Światowego Dnia Kota w Galerii Bielskiej BWA
niedziela, 17 lutego 2019
godz. 15.00–17.00, Galeria Bielska BWA
Otwarte spotkanie dla miłośników kotów (i nie tylko) z przedstawicielami organizacji pozarządowych zajmujących się prawami i ochroną zwierząt.
Na pytania i wątpliwości widzów odpowiadać będą: Aneta Skorek-Czyżewska – prezeska Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego Dla Braci Mniejszych oraz Dariusz Dzida, działacz stowarzyszenia  Dla Braci Mniejszych, a także Anna Sztender z Fundacji Mam Kota na Punkcie Psa.

W trakcie spotkania poruszane będą zagadnienia:
– pierwsza pomoc w wypadkach z udziałem zwierząt (co robić, kogo alarmować, gdzie dzwonić?)
– koty bezdomne a wolno żyjące  (jak traktować, czy i jak dokarmiać? jak zapewnić dobrostan?)
– pielęgnacja i opieka domowa nad kotem
– problemy behawioralne
– rola kotów w życiu człowieka
– gdy rodzi się dziecko…
– alergia związana z przebywaniem z kotem

godz. 15.00–17.00
„Kocie maski” – stanowisko plastyczne dla dzieci (sala górna galerii)
Galeria zapewni dzieciom bezpłatnie wzory masek, materiały plastyczne oraz pomoc instruktorów.

godz. 17.00, Klubokawiarnia Aquarium
wernisaż wystawy Urszuli Klimczak „Koty”

Spotkanie z autorką, rozmowy o kotach w sztuce i życiu przy kawie i herbacie.

Część obrazów artystka przekaże organizacjom Dla Braci Mniejszych oraz Mam Kota na Punkcie Psa. Przeprowadzą one we własnym zakresie licytację, z której dochód przeznaczą na działalność statutową. O terminie i sposobie licytacji poinformujemy.

Czytaj o wystawie Urszuli Klimczak „Koty” >> 

W mediach o wydarzeniu:

Światowy Dzień Kota w galerii sztuki BWA w niedzielę, katowice.wyborcza.pl >>