Tanceba – kontynuacja wystawy w przestrzeni wirtualnej

Aktualne

Projekt artystyczny tandemu Memorymorph: Małgorzaty Łuczyny i Jacka Złoczowskiego, prezentowany na festiwalu Digital Cultures 2020 – ONLINE, to ciąg dalszy wystawy w Galerii Bielskiej BWA z 2017 roku.

W 2017 roku artyści i kuratorzy Małgorzata Łuczyna i Jacek Złoczowski (Memorymorph), przygotowali dla Galerii Bielskiej BWA wystawę TANCEBA i projekt site-specific TNCBH. Jego kolejna odsłona została przygotowana na MiastoMOVIE Festival, Wrocław 2018.

Tytuł wystawy i projektu odwołują się do hebrajskiego skrótu ”ת.נ.צ.ב.ה„[TNCBH], sentencji nagrobnej, tłumaczonej jako: „Niech jego/jej dusza będzie zachowana w pamięci żyjących”.
W latach 1881–1939 w miejscu obecnej Galerii Bielskiej BWA stała synagoga zniszczona przez Niemców w czasie II wojny światowej. W latach 60. XX wieku na jej gruzach wybudowano gmach galerii. Wystawa jest swoistym studium przypadku, opartym na eksploracji procesu tworzenia tożsamości miejsca oraz roli, jaką w tym procesie odgrywa kontekst historyczny, stratyfikacja nowych znaczeń i funkcji, oraz rodzaje relacji i napięć między tymi znaczeniami.

W wystawie udział wzięli: Patrícia CorrêaEmilia KinaMałgorzata ŁuczynaSzymon Nowak, Filip RybkowskiJacek Złoczowski.

W tym roku projekt zakwalifikował się na festiwal Digital Cultures 2020 – ONLINE.
W net-artowej pracy artyści wykorzystali techniki skanowania i modelowania 3D, technikę tworzenia panoram sferycznych, morfing 3D oraz aplikację Google Street View. Praca osadzona jest w dwóch przestrzeniach: wirtualnej – poprzez aplikację internetową oraz realnej – poprzez mural w formie kodu QR, wykonany na dachu bielskiej galerii.

Więcej o projekcie na platformie Digital Cultures >>

Realizacja: Memorymorph [Małgorzata Łuczyna, Jacek Złoczowski]
Współpraca / programowanie interfejsu: Grzegorz Łuczyna
Współpraca / produkcja: Galeria Bielska BWA

O festiwalu >>

Strona internetowa Memorymorph >>

Profil na Facebooku >>

____________________________________________________________

Czytaj o wystawie z 2017 roku >>


Relacja filmowa