Warsztaty o prawach człowieka

Aktualne

Zajęcia dla tych wszystkich, którzy w życiu społecznym nie chcą być obojętni.

Pogłębienie wiedzy o prawach człowieka, wymiana poglądów i dyskusja w gronie osób, którym prawa człowieka nie są obojętne – takie zagadnienia poruszane będą podczas warsztatów poświęconych prawom człowieka. Uczestnicy zajęć dowiedzą się także jak zaplanować akcję lub kampanię społeczną związaną z prawami człowieka, a także przekonają się, jak trafne jest hasło „Prawa człowieka, to również twoje prawa”.

Warsztaty umożliwią także włączenie się do przygotowań do organizacji jubileuszowej, 10. bielskiej edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie, która w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się w dniach od 16 do 18 listopada 2018 roku. Podczas wcześniejszych edycji widzowie obejrzeli wiele filmów dokumentalnych odkrywających dramatyczne losy jednostek, społeczności i całych narodów, gdzie łamane były podstawowe prawa człowieka. Częstą reakcją na film stawało się nie tylko zrozumienie i współczucie, ale też różne formy zaangażowania i działania.
Warsztaty poprowadzą Anna Smolarek i Marzena Kocurek – członkinie Stowarzyszenie Montaż. Zajęcia potrwają od godz. 10.00 do 16.00.
– Mamy dużo czasu, by wspólnie przygotować coś fantastycznego! – zapewniają organizatorki.

Warsztaty odbywają się jako część projektu „Od filmu do zaangażowania”, znajdują się w programie większego projektu pod nazwą operatorkultury.pl, realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach pod egidą Narodowego Centrum Kultury, realizującego program „Bardzo Młoda Kultura 2016–2018”.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorki proszą o wcześniejsze zapisy i kontakt pod adresem: stowarzyszeniemontaz@gmail.com lub poprzez wiadomość na Facebooku Stowarzyszenia Montaż.

Więcej na stronie Stowarzyszenia Montaż >>