Weekend ze sztuką dla rodzin z dziećmi

Aktualne

Zwiedzanie Willi Sixta z przewodnikiem, oprowadzanie po wystawach, Gra z Kolekcją – Galeria Bielska BWA zaprasza rodziny w weekend 4–5 czerwca.

W weekend przypadający w tygodniu, w którym  świętują dzieci, Galeria Bielska BWA zaprasza rodziny z dziećmi na specjalne oprowadzania: w sobotę do Willi Sixta, w niedzielę do galerii.
W sobotę, 4 czerwca o godz. 15.00 w Willi Sixta na gości czekać będzie przewodnik, który oprowadzi po komnatach zabytkowej budowli – perle XIX-wiecznej architektury – przybliży historię życia jej pierwszego właściciela Teodora Sixta oraz jego dwóch żon: Johanne i Anny. Teodor Sixt, który zmarł bezpotomnie, zapisał w testamencie willę miastu, życząc sobie, by nosiła miano „Willa Sixta”. Dzięki temu, nazwisko bielskiego przemysłowca, przetrwało w świadomości mieszkańców Bielska-Białej po dziś dzień.
W pokojach willi eksponowana jest wystawa zatytułowana „Dla Johanne i Anny”, zadedykowana przez kuratorkę wystawy Agatę Smalcerz pierwszym mieszkankom willi. Są to obrazy, grafiki, fotografie i instalacje związane z tematyką kobiet i ich rolą w życiu rodzinnym i społecznym, wybrane z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA. Przewodnik opowie o tych dziełach.
Dodatkowo, w przestrzeni wystawy „Dla Johanne i Anny” mali widzowie mogą zabawić się w Grę z Kolekcją. Jest to rodzaj questu w scenerii wystawy sztuki współczesnej.

Do Galerii Bielskiej BWA zapraszamy rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 czerwca o godz. 12.30. Czekają wystawy malarstwa Pawła Jarodzkiego „Świat nie istnieje” (sala dolna), Mikołaja Sobczaka „Niebieskie zboże” (sala górna) i „Kwiaty dla Kateryny” w Klubokawiarni Aquarium (I piętro galerii). Wstęp na zwiedzanie z oprowadzaniem po wystawach o godz. 12.30 bezpłatny.

Weekend ze sztuką dla rodzin z dziećmi 4–5 czerwca 2022

Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24
sobota, 4 czerwca, godz. 15.00 (wstęp wolny)
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
niedziela, 5 czerwca, godz. 12.30 (wstęp wolny)

Oprowadza Ala Gocka, historyczka sztuki, przewodniczka po muzeach Amsterdamu, edukatorka w Galerii Bielskiej BWA.