Willa Sixta w Twoim obiektywie

Aktualne

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym: na ciekawe ujęcia czekają Willa Sixta, jej zabytkowe wnętrza oraz ogród z setkami krzewów róż i pomnikowym miłorzębem

Kwiaty, architektura, portret, abstrakcja... Nieważne, jaka dziedzina fotografii interesuje Ciebie najbardziej. Jeśli tylko lubisz robić zdjęcia, spróbuj swoich sił w konkursie fotograficznym Willa Sixta w Twoim obiektywie! Dozwolone są wszystkie techniki, łącznie z fotomontażem. Warunkiem jest to, by zdjęcia były wykonane w Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24, lub w ogrodzie dookoła budynku. Na zwiedzających czekają tutaj m.in. piękne róże, wiekowe drzewa, płynąca woda oraz zabytkowy budynek zaprojektowany i wybudowany przez Karola Korna, w którym możemy zwiedzać odrestaurowane wnętrza i wystawy sztuki współczesnej. To miejsce z pewnością zainspiruje każdego!


Do wygrania są atrakcyjne nagrody:
– I miejsce: karta podarunkowa Galerii Sfera na kwotę 300 zł
– II miejsce: karta podarunkowa Galerii Sfera na kwotę 200 zł
– III miejsce: karta podarunkowa Galerii Sfera na kwotę 100 zł

Dodatkowo zostaną wyłonione trzy wyróżnienia w postaci voucherów na kawę i deser w Restauracji BOSCO.

Nagrodą dla autorów najciekawszych zdjęć będzie także udział w wystawie pokonkursowej, złożonej z nagrodzonych i wyróżnionych prac. Otwarcie wystawy planowane jest na 30 września 2022 roku, wtedy też Galeria Bielska BWA oficjalnie przedstawi zwycięzców konkursu.

Osoby wyróżnione i nagrodzone zostaną wcześniej poinformowane mailowo lub telefonicznie i zaproszone na wernisaż.

O czym należy pamiętać?

Udział w konkursie jest bardzo prosty. Wystarczy pamiętać o kilku sprawach:


Pełny regulamin i załączniki są do pobrania poniżej.

Na końcu znajduje się sekcja Pytania i odpowiedzi. Jeśli wciąż masz wątpliwości, napisz do koordynatora konkursu – Michała Gąsiora, na adres: m.gasior@galeriabielska.pl

Michał Gąsior – kulturoznawca, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – kierunek Sztuka i media – oraz Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Śląskim (Kulturoznawstwo). Z Galerią Bielską BWA związany od 2021 roku; zajmuje się edukacją, kontaktami zewnętrznymi i promocją.

 

 

Sponsorzy nagród

Pytania i odpowiedzi

Moje zdjęcia mają za duży rozmiar i nie mieszczą się w załączniku e-mail. Co robić?

Jest tutaj kilka możliwości. Pierwsza: zmniejsz rozmiar/jakość poszczególnych fotografii w programie graficznym (pamiętaj jednak, że zbyt niska jakość może negatywnie odbić się na wydruku). Druga: możesz wysłać załączniki w dwóch lub trzech osobnych wiadomościach e-mail. Zaznacz to w temacie lub treści maili. Trzecia możliwość: użyj zewnętrznej strony/dysku, np. WeTransfer i w treści maila wklej link z plikami do pobrania.
Opcjonalnie zdjęcia możesz przynieść na nośniku fizycznym do Galerii Bielskiej BWA lub Willi Sixta.

 

Chcę dodać komentarz autorski do moich prac. Czy mogę to uczynić?

Jak najbardziej! Nie ma żadnych przeszkód, aby w treści wiadomości e-mail dodać jakiekolwiek informacje lub komentarze. Opis możemy zamieścić przy pracy na wystawie pokonkursowej, jeśli taka będzie wola autora.

 

Kiedy mogę odwiedzić Willę Sixta? Czy muszę się wcześniej umawiać?

Willę Sixta można odwiedzać w standardowych godzinach otwarcia: wtorek–niedziela w godz. 10.00–18.00. Ogród Willi Sixta w okresie wakacyjnym jest otwarty następująco: poniedziałek–piątek: 8.00–22.00, sobota–niedziela: 10.00–22.00. O ewentualnych zmianach w godzinach otwarcia będziemy informować na bieżąco, w szarym polu Informacje dla zwiedzających na stronie głównej Galerii. Wizyty nie trzeba wcześniej umawiać, chyba że wymaga większej organizacji (np. duża grupa, specjalna scenografia). Wstęp do Willi Sixta jest bezpłatny.

 

Jakiego sprzętu mogę używać?

Można używać dowolnego sprzętu fotograficznego (telefon, aparat cyfrowy i analogowy, camera obscura itp.), z wyjątkiem dronów (zagrażają one zabytkowym drzewom i budynkowi). Ze względu na dobro dzieł sztuki i zwiedzających, na salach wystawowych nie można używać lamp błyskowych.

 

Nie posiadam skanera, jak mam dostarczyć podpisane zgody?

Zamiast skanów możesz przesłać zdjęcia podpisanych zgód; pamiętaj tylko o dobrym, równomiernym oświetleniu. Możesz również dostarczyć podpisane zgody bezpośrednio do Galerii Bielskiej BWA lub Willi Sixta. Ponadto w Willi Sixta znajdują się wydrukowane kopie zgód, które możesz podpisać na miejscu i zostawić u obsługi – zarówno przed, jak i po przesłaniu fotografii. Ważne, aby zgody były dostarczone w dowolny sposób najpóźniej 9 września i aby dane w formularzu (szczególnie adres e-mail) zgadzały się ze zgłoszonymi zdjęciami.

 

Jak sprawdzić, czy bok mojego zdjęcia ma co najmniej 2000 pikseli?

Najlepiej wybrać opcję Właściwości po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w zdjęcie na komputerze. W zakładce Szczegóły znajdziesz dokładne wymiary obrazu. Każdy z boków powinien mieć przynajmniej 2000 pikseli. Wymiary można również sprawdzić w telefonach, wybierając opcję Szczegóły, Właściwości itp. (zależnie od oprogramowania).
Większość telefonów pozwala na robienie zdjęć w znacznie wyższej rozdzielczości, więc nie ma powodów do zmartwień – upewnij się tylko, czy w ustawieniach aparatu nie została wybrana opcja obniżonej rozdzielczości.

 

Mam inne pytanie.

Napisz bezpośrednio do koordynatora konkursu – Michała Gąsiora, na adres: m.gasior@galeriabielska.pl