Willa Sixta w Twoim obiektywie

Aktualne

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym: na ciekawe ujęcia czekają Willa Sixta, jej zabytkowe wnętrza oraz ogród z setkami krzewów róż i pomnikowym miłorzębem

Kwiaty, architektura, portret, abstrakcja... Nieważne, jaka dziedzina fotografii interesuje Ciebie najbardziej. Jeśli tylko lubisz robić zdjęcia, spróbuj swoich sił w konkursie fotograficznym Willa Sixta w Twoim obiektywie! Dozwolone są wszystkie techniki, łącznie z fotomontażem. Warunkiem jest to, by zdjęcia były wykonane w Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24, lub w ogrodzie dookoła budynku. Na zwiedzających czekają tutaj m.in. piękne róże, wiekowe drzewa, płynąca woda oraz zabytkowy budynek zaprojektowany i wybudowany przez Karola Korna, w którym możemy zwiedzać odrestaurowane wnętrza i wystawy sztuki współczesnej. To miejsce z pewnością zainspiruje każdego!


Do wygrania są atrakcyjne nagrody:
– I miejsce: karta podarunkowa Galerii Sfera na kwotę 300 zł
– II miejsce: karta podarunkowa Galerii Sfera na kwotę 200 zł
– III miejsce: karta podarunkowa Galerii Sfera na kwotę 100 zł

Dodatkowo zostaną wyłonione trzy wyróżnienia w postaci voucherów na kawę i deser w Restauracji BOSCO.

Nagrodą dla autorów najciekawszych zdjęć będzie także udział w wystawie pokonkursowej, złożonej z nagrodzonych i wyróżnionych prac. Otwarcie wystawy planowane jest na 30 września 2022 roku, wtedy też Galeria Bielska BWA oficjalnie przedstawi zwycięzców konkursu.

Osoby wyróżnione i nagrodzone zostaną wcześniej poinformowane mailowo lub telefonicznie i zaproszone na wernisaż.

O czym należy pamiętać?

Udział w konkursie jest bardzo prosty. Wystarczy pamiętać o kilku sprawach:


Pełny regulamin i załączniki są do pobrania poniżej.

Na końcu znajduje się sekcja Pytania i odpowiedzi. Jeśli wciąż masz wątpliwości, napisz do koordynatora konkursu – Michała Gąsiora, na adres: m.gasior@galeriabielska.pl

Michał Gąsior – kulturoznawca, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – kierunek Sztuka i media – oraz Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Śląskim (Kulturoznawstwo). Z Galerią Bielską BWA związany od 2021 roku; zajmuje się edukacją, kontaktami zewnętrznymi i promocją.Sponsorzy nagród

Pytania i odpowiedzi

Moje zdjęcia mają za duży rozmiar i nie mieszczą się w załączniku e-mail. Co robić?

Jest tutaj kilka możliwości. Pierwsza: zmniejsz rozmiar/jakość poszczególnych fotografii w programie graficznym (pamiętaj jednak, aby nie przesadzać: zbyt niska jakość negatywnie odbije się na wydruku). Druga: możesz wysłać załączniki w dwóch lub trzech osobnych wiadomościach e-mail. Zaznacz to w temacie lub treści maili. Trzecia możliwość: użyj zewnętrznego serweru/dysku, takiego jak We transfer i w treści maila wklej link z plikami do pobrania.

 

Chcę dodać komentarz autorski do moich prac. Czy mogę to uczynić?

Jak najbardziej! Nie ma żadnych przeszkód, aby w treści wiadomości e-mail dodać jakiekolwiek informacje lub komentarze. Opis możemy zamieścić przy pracy na wystawie pokonkursowej, jeśli taka będzie wola autora.

 

Kiedy mogę odwiedzić Willę Sixta? Czy muszę się wcześniej umawiać?

Willę Sixta można odwiedzać w standardowych godzinach otwarcia: wtorek–niedziela w godz. 10.00–18.00. Ogród Willi Sixta jest otwarty następująco: poniedziałek: 8.00–16.00; wtorek–piątek: 8.00–18.00; sobota–niedziela: 10.00–18.00. O ewentualnych zmianach w godzinach otwarcia będziemy informować na bieżąco. Wizyty nie trzeba wcześniej umawiać, chyba że wymaga większej organizacji (np. duża grupa, specjalna scenografia).

 

Jakiego sprzętu mogę używać?

Można używać dowolnego sprzętu fotograficznego (telefon, aparat cyfrowy i analogowy, camera obscura itp.), z wyjątkiem dronów. Ze względu na dobro dzieł sztuki i zwiedzających, na salach wystawowych nie można używać lamp błyskowych.