Zwiedzanie przez dotyk wystawy Poblask

Aktualne

Kolejne oprowadzanie dla osób niedowidzących i niewidomych. Kuratorka, artyści i pracownicy galerii opowiedzą o wystawie i umożliwią poznanie wybranych rzeźb za pomocą dotyku.

Galeria Bielska BWA już kilka lat temu włączyła do swoich propozycji organizowanie wydarzeń skierowanych do środowiska osób z dysfunkcją wzroku. W 2017 roku galeria rozpoczęła akcję „Dotknij sztuki” – haptyczne oprowadzanie po wystawach dla osób niewidomych, co zostało docenione poprzez przyznanie galerii III Miejsca Idola 2020 – nagrody Fundacji „Szansa dla niewidomych” w kategorii INSTYTUCJA/PLACÓWKA KULTURY/FIRMA w województwie śląskim.

Poblask – wystawa rzeźbiarskich form ceramicznych czworga autorów: Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Remigiusza Gryta, Jolanty Hermy-Pasińskiej oraz Adama Soboty jest kolejną prezentacją sztuki, którą będą mogły zwiedzić osoby niedowidzące i niewidome korzystając z asysty pracowników galerii.

Światło – temat przewodni wystawy, jest dla artystów łącznikiem scalającym wystawę, ale opowiadane przy jego pomocy historie są już zupełnie różne. Artyści indywidualnie poszukiwali własnych form, inspiracji i interpretacji. Ich ceramiczne instalacje wyjątkowo dobrze jednak poddają się zmysłowemu poznawaniu przy pomocy dotyku.

Więcej o wystawie >>