Fotograficzne impresje z Euroregionu Beskidy na polsko-czeskiej wystawie

Wystawa prezentująca najciekawsze zdjęcia powstałe podczas polsko-czeskiego pleneru fotograficznego związanego tematycznie z kulturą, pejzażem i architekturą wybranych miejsc Euroregionu Beskidy.

16 autorów z Polski i Czech, wyłonionych w drodze konkursu, spotyka się dwukrotnie na jednodniowych plenerach w Polsce i Czechach (maj, czerwiec), uczestnicząc w warsztatach i sesjach plenerowych, najpierw w ciekawych zakątkach powiatu bielskiego, a następnie w okolicach Frydka-Mistka w Czechach.

Efektem tego spotkania twórców będzie kameralna wystawa, pełna osobistych impresji, gdzie rzeczywistość jest tylko pretekstem do przekazania emocji.

Organizatorami polsko-czeskiego pleneru fotograficznego są Stowarzyszenie Region Beskidy oraz Fundacja Centrum Fotografii z Bielska-Białej.

Polsko-czeskie warsztaty zostały realizowane w programie mikroprojektu „Promujemy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG VA Republika Czeska – Polska 2014–2020 oraz z budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Kuratorem pleneru i wystawy jest Inez Baturo, artystka fotografik, kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej, prezes FCF.

Wernisaż: czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 18.00